• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

zadania

Czy obliczenie obwodu koła jest skomplikowaną operacją matematyczną?

W ostatnim czasie niezwykle dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnej mierze królową nauk. To właśnie poniekąd za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, ogromnie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest względnie mała.

Jak można zostać detektywem? Jakimi typami spraw tak naprawdę zajmuje się detektyw, co to za profesja

Interesuje cię jak wiele dostaje pieniędzy detektyw i jakimi sprawami się tak faktycznie zajmuje? Chciałbyś też wiedzieć, co musisz wykonać, ażeby nim się stać? Spróbujemy odpowiedzieć na te wątpliwości, ponieważ wyobrażenia na temat tego, kim jest i czym trudzi się detektyw, są różne. Jedni marzą, żyją w świecie wyobrażeń, więc myślą, że taka osoba to jakby współczesny Sherlock Holmes, a inni że zajmuje się po prostu śledzeniem niewiernych żon i mężów. Jak właściwie jest?

Czy wiemy że jest lepkościomierz?

Wszyscy wiemy, że w laboratoriach stosuje się wiele różnorakich urządzeń, które mają przeróżne funkcje, a dzięki nim wykonywane są także różne eksperymenty. Dlatego również musimy zaznaczyć, że na stanie różnych laboratoriów pojawia się lepkościomierz, a zatem sprzęt do sprawdzania lepkości olejów. Przez to da się sprawdzić, czy konkretny olej ma odpowiednie parametry oraz czy we właściwy sposób będzie wypełniał swoje funkcje, tak aby nie działać na szkodę jakiegoś urządzenia.