Tag: szkoła

szkoła

Nadchodzący czas szkolny przynosi duże wydatki

Dzisiejsza szkoła jest inna, niż była kiedyś. Kiedyś, przed erą Internetu nauczyciel znaczył więcej niż dzisiaj, był w pewnym sensie mentorem, posiadającym wiedzę, która nie jest łatwa do opanowania w krótkim czasie. Obecnie zaś wystarczy znaleźć hasło i już odpowiedź na intrygujące nas pytanie. Ta sytuacja nie jest ani pozytywna, ani negatywna, ma przecież swoje wady i zalety.

Read more

Podręcznik do nauki jazdy i kierowanie samochodem po miejscowości – przyswajanie umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy

Prawo do kierowania pojazdem można otrzymać w każdym wieku. Większość decyduje się to natychmiast, kiedy ukończy pełnoletniość, w pogoni za marzeniem o nareszcie samodzielnych samochodowych podróżach. Niektórzy odkładają to na inny czas, lub dopiero pewne sytuacje w życiu nakłaniają ich do zgłoszenia się do szkoły jazdy.

Read more

Pomysł na rozwój dla dzieci po szkole

Wszystkie osoby, które mają dzieci nie chcieliby by ich pociechy siedziały przez cały wolny czas przez laptopami. A niestety w dzisiejszych czasach dzieci bardzo często skupiają swoją uwagę na gry komputerowe, lub bezsensowne siedzenie na portalach społecznościowych. Tak, więc warto zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze zobaczyć, co w ofercie ma szkoła, do jakiej uczęszcza nasza pociecha.

Read more

Dlaczego opłaca się zdecydować na elementarz XXI wieku?

Wielu nauczycieli głowi się, jaki podręcznik będzie najlepszy dla uczniów. Rynek oferuje ciekawe propozycje, spośród których należy wyszukać coś należytego do wymagań młodych ludzi. Rewelacyjna pozycja to elementarz xxi wieku 2 albo inny poziom dopasowany do określonej klasy. Czym się wyróżnia i z jakiego powodu warto jest z niego korzystać?

Read more

Jak przygotować dzieci do do pierwszej klasy?

Z pewnością każdy rodzic pragnie, aby jego dzieci uzyskiwały w szkole jak najlepsze wyniki w nauce albo chociaż w poszczególnych przedmiotach, w których są one naprawdę dobre. Równocześnie jednak trzeba mieć świadomość tego, że bardzo wiele zależy tutaj od nas samych oraz od tego, w jaki sposób uda nam się przygotować nasze pociechy do pójścia do szkoły. Każdy rodzic musi zadbać przy tym o całe mnóstwo różnych spraw, wśród których do tych zdecydowanie najistotniejszych należy przede wszystkim zakupienie dobrego, ogólnie pojętego wyposażenia szkolnego.

Read more

Rodzaj działalności szkoły żydowskiej, dialogu kultur

Podstawową ideą przyświecającą funkcjonowaniu szkoły żydowskiej jest propagowanie wśród dzieci oraz młodzieży tolerancyjnego stosunku do wszystkich kultur świata oraz szacunku dla różnorodności wyznaniowej. Jest to bardzo ważna i potrzebna działalność, w szczególności w naszym społeczeństwie, gdzie nastroje nacjonalistyczne rosną wśród młodych i zwykle niewykształconych ludzi, którymi łatwo jest manipulować i zakorzeniać w nich tego typu idee.

Read more

Szkolenie z języka polskiego dla zagranicznych mieszkańców w Warszawie. Zapoznaj się!

Ludzie przyjeżdżający do Polski z zagranicy najczęściej odwiedzają albo zamieszkują się w dużych metropoliach, przykładowo w polskiej stolicy. W Warszawie jest bardzo wiele szkół trudzących się udzielaniem kursów dla obcokrajowców, spragnionych nauczyć się języka polskiego. Jak wygląda ich działalność i kto powinien się zapisać na tego rodzaju lekcje?

Read more

Gdy pragniesz wzbogacić swe lekcje, zaopatrz się w dobre pomoce dydaktyczne

Dobry pedagog dba, by nie tylko przekazywać swym uczniom wiedzę, lecz też by czynić to w sposób zajmujący. Dzięki temu dzieci chętniej oddają się nauce i uczęszczają na zajęcia, spodziewają się bowiem, że spotka je na nich coś nie tylko przydatnego, ale również ciekawego i zabawnego. Warto zaopatrzyć się w właściwe pomoce dydaktyczne, które wzbogacą prowadzenie lekcji i zaciekawią uczniów.

Read more

Podczas gdy nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole

Do tej pory pomieszczenie naszego malucha pełnił dwie funkcje – miejsca do spania i kącika do zabawy. Kiedy nasza pociecha ma pójść do szkoły, w pokoju dziecka musi się w nim pojawić jeszcze na dobrze dopasowane biurko, właściwe krzesło oraz miejsce na przechowywanie książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

Read more

Początki nie są łatwe, czyli pierwsza jazda samochodem powinna zostać przeprowadzona pod czujnym okiem zaufanego nauczyciela.

Duże grono nastolatków wyczekuje osiemnastki, bo chce móc wyrobić sobie prawo jazdy. Oczywiście nie każdy nastolatek kończący osiemnaście lat robi prawo jazdy, ale sporo osób tak właśnie postępuje. A prawda jest taka, jeżeli należymy do grupy, która chce zrobić prawo jazdy to bez względu na wiek, oczywiście, jeżeli mamy więcej niż osiemnaście lat, możemy zapisać się na kurs.

Read more