Tag: śmieci

śmieci

Sprzątanie gruzu Wrocław

Gruz to dość osobliwy odrzut. a w jego zawartość wchodzą najróżniejsze elementy. Jest to beton, gleba, drzewo, metal, szkło itp. Gruz równie jak nieczystości poremontowe i pobudowane powstaje najczęściej w czasie remontu, lub konstrukcji i stanowi dosyć ogromny kłopot dla właściciela. Dla jednostki zajmującej się wywozem gruzu nie stanowi kompletnie żadnego problemu. Przedsiębiorstwa mają specjalne kontenery na gruz, które podstawiają pod mieszkanie klienta. Uzyskany gruz trafia do kruszarni, gdzie jest klasyfikowany. W następnej kolejności jest wyprzedawany firmom budowlanym i odbiorcom indywidualnym.

Read more

Usuwanie odpadów medycznych i farmakologicznych – co warto wiedzieć

Współcześnie wiele placówek medycznych – zarówno państwowych szpitali, jak i prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów stomatologicznych – wytwarza sporo odpadów, których długotrwałe magazynowanie z różnych przyczyn jest niehigieniczne lub nawet niebezpieczne. Zaliczyć można do nich na przykład przeróżnego rodzaju tkanki, opatrunki, części zepsutego sprzętu medycznego bądź chemikalia. Każdy z tych odpadów, ze względu na toksyczność lub zakaźność, wymaga szczególnego traktowania i przydatna jest fachowo prowadzona utylizacja odpadów medycznych.

Read more

Wywózka odpadów komunalnych ale nie tylko. Wszystko co musisz wiedzieć

W obecnych czasach produkuje się o wiele więcej odpadów niż kiedyś. Jak wiadomo musimy pamiętać, że każde gospodarstwo domowe wytwarza śmieci a nie jedynie duże firmy przemysłowe. Oczywiście byśmy nie zginęli w morzu śmieci postały przedsiębiorstwa, które zajmują się wywozem śmieci i zajmują się ich utylizacją.

Read more

Wszystko, co o utylizacji odpadów powinien wiedzieć przedsiębiorca

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, w której działa, wytwarza wielkie ilości różnorodnych odpadów. Prawo polskie i europejskie nakłada na przedsiębiorców obowiązek takiego pozbywania się ich, by nie ucierpiała na tym natura. Jeżeli nie chcemy zatrudniać osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, mamy możliwość skorzystać z usług outsorcingowych, oferowanych przez wiele firm na rynku.

Read more