• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

rodzic

Jak trafić na idealne przedszkole dla swojego malucha?

Chyba każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybranie dla swoich dzieci faktycznie odpowiedniego przedszkola jest niezwykle ważną kwestią. Przecież od tego, czy uda nam się podjąć w tego typu kwestiach słuszną decyzję w znacznym stopniu może zależeć cały przyszły rozwój naszych pociech, więc absolutnie nigdy nie powinniśmy ani trochę tego lekceważyć. Na szczęście jednak oferty owych placówek odznaczają się w chwili obecnej niemałym zróżnicowaniem, zatem spotkamy się tu z ogromnym wręcz wyborem.

Jeżeli posiadasz dziecko w przedszkolu, bądź rozpoczynasz pracę w placówce oświatowej – powinieneś dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Gdy nadchodzi okres świąt, w całym kraju zaczyna się obfity i intensywny czas przygotowań, tworzy się szczególny klimat. W szkołach, a przede wszystkim w przedszkolach – zawsze zaplanowane jest sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Lekcje dodatkowe dla milusińskich – dobra zabawa czy przykry obowiązek?

To dylemat nie od dziś – dodatkowe zajęcia dla dzieci najmłodszych. Czy to odbieranie młodości czy też może doskonała metoda powiększania głęboko drzemiących zdolności i sprawności? To całkiem naturalne, że zajęcia nadprogramowe mają wielu przeciwników i zwolenników, lecz rynek jest nimi tak przesycony, że nawet najbardziej sceptyczny człowiek znajdzie coś atrakcyjnego dla swojego oczka w głowie. Zwłaszcza kiedy mówimy o tak ważnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.