Tag: ludzie

ludzie

Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Choć mówi tak wielu, powinniśmy stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Twierdzi się, iż stanie się to już niedługo, że w sumie już się to dzieje. Nastanie więc taki dzień, iż książki drukowane znikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednak wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne czytelnictwo. Nie chodzi tylko o książki, ale o samą kulturę czytania.

Read more

Rozwiązanie na gorąco i na zimno, czyli dlaczego należy zainwestować w klimatyzację.

Gdy przychodzą upały, firmy, które zajmują się montażem klimatyzacji mają ręce pełne roboty. Tak samo zresztą jak pracownicy firm, którzy klimatyzatory sprzedają. Każdy chciałby mieć wszystko na wczoraj, a wiemy, że nie wszystko można ogarnąć w parę minut. Chociaż należy stwierdzić, że obecne klimatyzatory o wiele łatwiej zamontować, bo są już mniejsze i nawet, jeśli znajdują się przy stanowisku pracy to prawie ich nie słychać.

Read more

Robienie pomiarów drgań oraz naprężeń, niezbędne w wielu sytuacjach

Rzeczywistość jest taka, że o wielu rzeczach przeciętny Kowalski nie ma zielonego pojęcia. Nie wiemy, że przy pewnych konstrukcjach konieczne są pomiary drgań. Takie pomiary dają możliwość na odnalezienie awarii i sprawdzenie ogólnego stanu konkretnej konstrukcji. Kiedyś, żeby odnaleźć kłopot należało rozłożyć na czynniki pierwsze wybraną budowlę. Jak łatwo się domyślić było to bardzo kosztowne.

Read more

Rzeczy potrzebne w pracy każdego bez wyjątku specjalisty od elektryki.

Każdy elektryk jest świadom, iż nie byłby w stanie wykonać swoich obowiązków pracowniczych, gdyby nie miał wyspecjalizowanego osprzętu. W związku z tym też tak znaczące pozostaje to, by tak samo do zadań typowych, ale i takich w większym stopniu wyspecjalizowanych używać wyłącznie modernistycznego osprzętu.

Read more

Jakim sposobem dzisiaj zaplanować przeprowadzkę, aby nie nastręczała ona dużych problemów?

Przeprowadzka jest dosyć sporym wyzwaniem logistycznym. Dziś każda osoba musi być mobilna. Ludzie dużo rzadziej przywiązują się do określonego miejsca, w przeciwieństwie do tendencji obserwowanych w przeszłości, gdy dosyć często całe pokolenia mieszkały w jednej miejscowości. Pracodawcy wymagają, by pracownik był gotowy na ewentualne przeprowadzki, gdy zajdzie taka konieczność. Dotyczy to też firm, jakie coraz częściej zmieniają własne siedziby, co jest spowodowane najczęściej oczekiwaniami rynkowymi. Jak w takim razie zaplanować przeprowadzkę, by nie była ona bardzo kłopotliwa?

Read more