Tag: Księgowość

Księgowość

Czy okiełznanie kwestii finansowych w naszej firmie jest proste?

Uniwersalnie wiadomo, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to oczywiście niesłychanie zawikłane zadanie. Jak pokazuje nam praktyka, to jedynie nieliczni mogą sobie po wielokroć pozwolić na swobodne działanie bez żadnych problemów, ze względu na sporą wiedzę na temat rachunkowości oraz innych, raz za razem zagmatwanych aspektów prawnych. Wobec takiej sytuacji rzecz jasna jesteśmy zmuszeni do korzystania z wszelkiego rodzaju firm świadczących swoje usługi komercyjnie.

Read more

Korzyści ze skomplikowanego systemu fiskalnego

Od zawsze labiedzimy na skomplikowane prawo podatkowe. Pomimo zapowiedzi kolejnych rządów ustawy bądź co bądź nie chcą być czytelniejsze. Rzecz jasna jest to rezultat zwykłych mechanizmów ekonomicznych, pomimo wszystko jest to zjawisko dokuczające. Nie jestem narzekaczem z urodzenia, więc staram się odkrywać w tychże niewygodnych wypadkach jakiekolwiek (chociażby minimalnie) pozytywy.

Read more

W jaki sposób szybko rozliczyć się z fiskusem?

Pod koniec roku wszyscy zaczynają rozmyślać o tym, że będzie trzeba rozliczyć własne dochody w urzędzie skarbowym. Poniektórzy z nas robią to na własną rękę, za pomocą specjalnego programu ułatwiającego wypełnienie zeznania. Inni (ja też), wolą powierzyć to zadanie fachowcom. Z tego powodu co roku w styczniu korzystając z laptopa wbijają w przeglądarkę frazę: usługi księgowe. Mamy wówczas pewność, że zeznanie skarbowe będzie należycie wypełnione, i rychło uzyskamy należny zwrot podatku.

Read more

Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi wydatkami, ale także pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Ostatnie zmiany w zakresie OFE przypomniały nam o konieczności odkładania na emeryturę dodatkowych pieniędzy, jako że spodziewane emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą bardzo niskie. Trzeba więc zacząć odkładać i to systematycznie, by w przyszłości nie martwić się brakiem potrzebnych pieniędzy. W związku z tym warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu wyjaśniać, pewne jest też to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście potrafimy właściwie rozkręcić interes.

Read more

Jakiego rodzaju zagadnieniami trudnią się biura rachunkowe? Co uznajemy za ich najważniejsze kompetencje, w jakich rzeczach powinny być pomocne?

Zapotrzebowanie na usługi sektora rachunkowego bardzo szybko się zwiększa. W ciągu ostatnich lat jest to tym bardziej zauważalne. Coraz większa ilość firm korzysta z tego typu usług, ponieważ jak wskazuje praktyka jest to naprawdę efektywne i koszty są mniejsze. Nie ma sensu otwierać osobny dział w naszej firmy, gdy możemy zmniejszyć koszty oraz zdecydować się na rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym. Sporo osób jest zdania, że praca takiego biura ogranicza się właściwie do prowadzenia księgowości dla przedsiębiorstw.

Read more

Funkcjonalne rozwiązania dla firm – dlaczego jak najszybciej należy decydować się na ich zastosowanie?

Dzisiejsi przedsiębiorcy mają z reguły faktycznie kłopotliwy orzech do zgryzienia, ponieważ niezależnie od tego, w jakiej branży działają, muszą się przygotować na to, że niestety konkurencja jest niezwykle duża, a walka o konsumenta zażarta. Pomijając kwestię konkurencyjności oferty, firma powinna więc działać możliwie jak najbardziej sprawnie, co nie jest łatwe. Na szczęście, na dzisiejszym rynku dostępne są przydatne rozwiązania, w które zdecydowanie warto zainwestować, gdy chce się usprawnić działanie każdej firmy.

Read more

Obecna księgowa powinna znać trudności firmy i na tej podstawie poprawiać gospodarkę finansową przedsiębiorstwa.

W polskim systemie prawnym stanowisko księgowego nie zostało uregulowane przepisami prawa. Pomimo tego grono zawodowe księgowych wypracowało swój indywidualny kodeks etyczny, uwzględniając specyfikę tego zawodu. Kodeks Zawodowej Etyki Rachunkowości bierze się ze świadomości, iż zawód osób, trudniących się rachunkowością nierozerwalnie wiąże się z realizowaniem działalności podstawowej przedsiębiorstwa i z jej kierowaniem.

Read more

W jaki sposób wyszukać właściwe biuro księgowe w Oleśnicy, jeżeli zagadnienia rachunkowe to nie nasza mocna strona?

Nie wszyscy mają głowę do rachunkowości, z tego względu w każdej miejscowości działają biura księgowe. Jeżeli potrzebna ci księgowość w Oleśnicy, musisz poznać kilka wartościowych sugestii, które pomogą znaleźć ci prawdziwych fachowców w tej dziedzinie.

Read more