• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak kupić najlepszy plecak do szkoły dla dziecka, najważniejsze aspekty podczas wybierania.

Końcówka wakacji to dla większości rodziców okres dużych zakupów, w tym czasie przecież muszą oni przygotować dla dziecka całą konieczną wyprawkę do szkoły. A do zakupienia jest naprawdę dużo, bo sam komplet książek to wydatek przynajmniej kilkuset złotych, a do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju zeszyty, długopisy, pióra i pozostałe przybory do pisania, malowania i rysowania.

uczniowie

Autor: Helen Doron
Źródło: Helen Doron
Nie można też nie pamiętać o worku na buty, kapciach no i rzecz jasna plecaku szkolnym, w którym to wszystko dziecko będzie nosić. Na szczęście zakup tornistra nie będzie w większości przypadków konieczny co roku, chyba że jest on pierwszy albo dziecko na tyle zniszczy poprzedni, że jednak trzeba będzie go zmienić na nowy- sprawdź pełną propozycję pod adresem. Z tego też powodu jednym z podstawowych kryteriów wyboru tornistra jest jego solidność i wytrzymałość, jeśli kupi się odpowiednio dobry, to bez większego problemu powinien wytrzymać kilka lat intensywnego użytkowania. A że uczniowie mają ogromne możliwości jeżeli chodzi o to, co można z tornistrami w szkole robić, to raczej powinien to być rzeczywiście dobrze przemyślany wybór.

Jednak solidność to tylko jedna z wielu spraw, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Niestety plecaki szkolne często są bardzo przeciążone, bo liczba zeszytów, książek i innych przyborów jest tak duża, że ciężar plecaka sporo przekracza uznawaną przez lekarzy za bezpieczną dla dzieci. Z tego też powodu ważne jest, aby plecak szkolny był jak najlżejszy, zaleca się aby jego waga nie przekraczała półtora kilo. Musi też posiadać odpowiednio usztywniony, anatomicznie ukształtowany tył, dzięki temu podczas noszenia go na plecach uniknie się problemów z plecami u dzieci- jak napisać list.

Należy także zwrócić uwagę na szelki, powinny one mieć regulację i być wystarczająco szerokie i miękkie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie od niedawna zdobywa coraz większą popularność, są plecaki szkolne na kółkach. Dzięki zastosowaniu kółek nie trzeba ich bez przerwy nosić na plecach, a można po prostu przejechać nimi tam gdzie się chce, dzięki temu są dużo praktyczniejsze do użytkowania.