• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Powinność składania druku PIT przekazuje się do końca kwietnia każdego roku podatkowego.

Od 1 stycznia przyszłego roku można już przekazywać roczne podsumowanie podatkowe. Spora część płatników, ma jednak powątpiewania, jaki PIT należy złożyć. Druk o nazwie PIT 37 muszą wypełnić płatnicy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenia a także płatnicy uzyskujący dochody z tytułu emerytur i rent krajowych, zapomóg i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

PIT 36 jest to druk rozliczenia rocznego o wielkości osiągniętego zarobku przez osoby fizyczne. Wypełniają go podatnicy, którzy: prowadzili pracę na własny rachunek poza rolnictwem, zobligowani byli do płacenia podatku według ogólnych reguł przy zastosowaniu skali podatkowej 18-32 procent.

Ci którzy: pracowali w branży specyficznej produkcji w rolnictwie. Ci co uzyskali przychody z najmu lub innych porozumień o podobnym charakterze, zobligowanych do płacenia podatku według ogólnych przepisów. Ci co wypracowali przychody z emerytury otrzymanej z zagranicy. Ci co otrzymali zyski na innej podstawie, od których w ciągu roku podatkowego powinni byli indywidualnie wpłacać zadatki na podatek dochodowy.

Ci co zdobyli pożytki z innych źródeł, zobowiązanych do płacenia podatku na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których podatnik w ciągu roku podatkowego nie musiał wpłacać zadatków. Ci co powinni byli dorachować do swoich pożytków rentę rodzinną.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć ten artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link stolarka aluminiowa kraków i przenieś się do kolejnej witryny.

Ci co obniżają dochód straty, również o straty z lat ubiegłych.

Dokument PIT 36, przeznaczony jest dla płatników rozliczających własne przychody, łącznie z przychodami małżonka albo jako osoba jednoosobowo

Księgowość

Źródło: sxc.hu

wychowująca dzieci. Formularzem PIT 36 składa zeznanie również podatnik, który dostaje na dziecko dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną, jak również na dziecko do czasu skończenia przez nie 25 lat, kształcące się w szkołach, w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym, a także szkolące się poza granicą w kraju Unii Europejskiej, w sytuacji kiedy dzieci w roku podatkowym nie uzyskały przychodów podlegających opodatkowaniu.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany temat, poznaj serwis efektywna komunikacja, gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoją wiedzę!

Jeśli w obrębie roku podatkowego wystąpiła zaprzestanie własnej działalności, opodatkowanej na zasadach ogólnych, to płatnik podatku zobowiązany jest do złożenia druku PIT 36 .