• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Dodatki dla introligatora w najlepszy cenach

Obecnie w państwach europejskich, w tym w naszym, znacznie więcej osób pasjonuje się rękodziełem. Bowiem znudzeni są oni nabywaniem ciągle podobnych produktów, stworzonych w azjatyckich fabrykach od szablonu.

analiza

Autor: marielinden4
Źródło: http://www.flickr.com
Także wielu ludzi z pasji lub zawodowo trudni się tworzeniem wszelkiego rodzaju artefaktów. Jeżeli parasz się introligatorstwem, musisz orientować się, jakie materiały nabędziesz najtaniej.
kwiaty

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym artykułem używanym w twoim osobistym warsztacie będzie na pewno mata do Cięcia. Z jej pomocą będą mogły być oprawiane zarówno strony książki jak i folia poliestrowa, używana do ich oprawiania. Niezbędne będą również na pewno wszelkiego rodzaju tektury oraz okleiny, które podbudują tworzony przez nas wolumin. U zarania naszej działalności, należy również zaopatrzyć się w kilka propozycji wydawniczych, które przedstawią nam tajniki tej dziedziny rzemieślniczej.
skóra

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w jakim miejscu mata do cięcia będzie tania? Oczywiście, pierwszym zwizytowanym przez nas miejscem będzie sklep dla złotej rączki w naszej okolicy, lecz miejsce tego rodzaju powinniśmy traktować awaryjnie, bowiem koszta w nim będą wygórowane. Zwykła folia poliestrowa może kosztować tam fortunę.Wszystko za sprawą wysokiej marży, którą właściciel narzuca. Dlatego najlepszym miejscem na zakup materiałów introligatorskich będzie Internet. W sieci spotkamy wiele stron gdzie proponowane są artykuły specjalistyczne, które możemy zakupić w promocyjnych cenach. Oczywiście, w takim miejscu należy liczyć się z dodatkową opłatą za przesyłkę, lecz nie powinna być ona raczej wygórowana.

Materiały introligatorskie, typu maty, folie lub tektury, są bazą w pracowni początkującego fachowca. Jednak jeśli nie chcemy u zarania działalności stracić na to majątku, należy robić zakupy internetowo, wyniesie nas to znacznie taniej niż w ofercie sklepów stacjonarnych.