• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Na co zwracać uwagę podczas projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej ważne? O czym musimy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania serwisów internetowych bardzo ulegają zmianie, tak więc ażeby nasza strona była ciągle ciekawa i wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją w zgodzie z najlepszymi zasadami.

Kolejne prognozy, ale również doświadczenie ukazują, iż użytkownicy bardzo często korzystają ze smartfonów i tabletów niż z urządzeń stacjonarnych. Coraz więcej odsłon stron internetowych właśnie tak (więcejna ten temat> http://studioprinter.pl) się odbywa – z urządzeń odmiennych niż laptopy oraz komputery stacjonarne. Coraz bardziej znana jest tak więc idea responsive designu . Strony responsywne wypierają całkowicie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza oczywistymi kwestiami, jak zaoszczędzenie czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje oficjalna rekomendacja i to właśnie ze strony Google, iż najbardziej korzystnie tworzyć serwisy responsywne, bo oferuje to najbardziej ciekawą praktykę w realizowaniu stron (polecamy pozycjonowanie stron Artefakt) internetowych. Istnieje wiele przykładów takich stron, ale faktycznie na uwagę zasługuje projekt strony firmy Patron Serwis. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko wzięło się z najlepszego projektu i koncepcji, jaka oczywiście została stworzona na podstawie najbardziej właściwych praktyk tworzenia. W trakcie projektowania zawsze korzystnie zwracać uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy zaprojektować tak, by wydawały się lekkie oraz płaskie. Nie mówimy tu wyłącznie o ikonach, jakie są wykorzystywane w serwisach, lecz również o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mówimy tu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co interesujące, ten trend tak silnie wpisał się w dzisiejsze projektowanie, iż wielka część witryn zaczyna się unifikować. Tak więc białe strony, na których jest dużo światła oraz flat UI zapewniają odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co sprawia, iż stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w projektowaniu. Dobrze o tym pamiętać, jak będziemy projektować własny serwis. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service – kto nas poleca?.