• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Obecnie niezbędne są konkretne projekty i wybitni specjaliści

Dzisiaj nie za bardzo liczą się średnie projekty, identycznie jak nie ma miejsca dla fachowców, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak rzeczywiście najbardziej istotne są projekty ambitne, nowatorskie albo choćby solidne, a również ludzie, którzy potrafią zarządzać takimi projektami. To jest dopiero zdolność, ażeby połączyć te dwie sfery, najlepszych narzędzi i odpowiednich ludzi na właściwych miejscach. To zdecydowanie zapewnia najlepsze rezultaty.

szkolenie

Autor: Sarvodaya Shramadana Movement
Jak to w sumie zdobyć? Nie ma na to łatwej recepty, bo rzadko przychodzą na świat ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Nic jednakże straconego, bo nie każdy musi być od razu genialnym człowiekiem, najważniejsze są różne szkolenia, które prowadzą nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najbardziej pożądane certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co istotne, stosować ją można, aby zarządzać i sterować projektami różnorodnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, jakie mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności błyskawicznie stała się niezwykle popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednakże zyskuje duże uznanie na całym świecie. Najważniejsze w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach siedemdziesiątych przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym czasie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program ceniony na całym świecie. Gwarantuje on pogląd biznesowy (end-to-end) w temacie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych uwydatniając centralną rolę informacji i technologii w kreowaniu wartości dla przedsiębiorstw każdego typu. Cobit 5 to solidne zasady, narzędzia analityczne, praktyki i modele, jakie określają najlepsze przywództwo, znajdują się w tym również wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w temacie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 gwarantuje najistotniejsze wytyczne dla personelu wykonawczego, a również dla osób, które podejmują ważne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program wspomaga liderów wielu firm, by zaspokoić wymagania każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje też w sposób profesjonalny wartość otrzymaną z informacji i technologii.