• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

W jaki sposób powinno się czyścić sprzęt medyczny? O jakich rzeczach w szczególności powinniśmy pamiętać?

Różnego typu urządzenia, które wykorzystywane są do leczenia zmian w układzie oddechowym mogą być miejscem rozwijania się patogennych bakterii. Takie więc urządzenia, jak ustniki, maski albo spejsery wymagają dużej regularności czyszczenia oraz dezynfekcji. Odnosi się to nie tylko do warunków w szpitalu w Warszawie, lecz także urządzeń do użytku domowego.

Sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Skażony przez bakterie sprzęt może być źródłem infekcji dla stosującej go osoby. Przez to więc może zdarzyć się przeniesienie bakterii z innych części ciała do układu oddechowego, dzieje się tak najczęściej za pośrednictwem brudnych dłoni. Użycie zainfekowanych narzędzi po powrocie do domu w Warszawie, zaraz po zakończonym leczeniu szpitalnym, zepsuje dobre rezultaty antybiotykoterapii dożylnej. Przede wszystkim tak ważne są mycie i dezynfekcja – bardzo pomocna strona-> http://www.marmatddd.pl/dezynfekcja.html – –

Bezpośrednio po każdym użyciu, nim resztki organiczne, jakie zanieczyszczają sprzęt, zdążą podeschnąć, należy go dobrze umyć. Jeżeli mycie będzie odłożone na późniejszy czas, to taki twardy, zaschnięty materiał może być bardzo trudny do usunięcia, zaś dezynfekcja jest niezbyt skuteczna. W niektórych przypadkach, jeśli przykładowo brak nam czasu, możemy dane urządzenie zanurzyć w wodzie, najlepiej z dodatkiem detergentu i w ten sposób zostawić w wodzie do momentu umycia. Trzeba jednakże wiedzieć, iż przy braku dokładnego mycia oraz dezynfekcji, zanurzanie sprzętu w cieczy ułatwia rozwój bakterii oraz doprowadza do ich rozmnażania się. Po procesach mycia, płukania oraz wysuszenia sprzęt należy poddać procesowi dezynfekcji w Warszawie – . To dzięki temu wszelkie bakterie zostaną usunięte.

Trzeba ją wykonywać przynajmniej raz dziennie. Dezynfekcję w warunkach domowych możemy robić na kilka sposobów. Można na przykład umieścić narzędzia w płynnym środku do dezynfekcji.

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym tekście? Przeczytaj poza tym też inne pokrewne materiały – po prostu wejdź tutaj wzór wypowiedzenia umowy.

W aptekach mamy wiele takich preparatów, jakie będą pomocne. Niestety są dość drogie. Urządzeniem bardzo pomocnym dla takiej formy dezynfekcji jest po prostu wanienka dezynfekcyjna. Jest występujące w różnych rozmiarach naczynie wykonane z tworzywa sztucznego, z pokrywą, która chroni przed parowaniem oraz w zestawie znajduje się wkładka z perforowanym dnem, swego rodzaju sitem, które ułatwia wyjęcie zdezynfekowanych narzędzi bez konieczności zamaczania rąk albo innych przedmiotów w roztworze.