Polacy w Niemczech - czyli, jak założyć przedsiębiorstwo na terenie sąsiada

Chciałbyś stworzyć przedsiębiorstwo na terenie Niemczech nie posiadając meldunku? A może działalność gospodarczą? Podpowiemy Ci, w jaki sposób to wszystko zrobić, wyłącznie przeczytaj nasz felieton!


odpady
Autor: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com


Polska firma w Niemczech - BS Mazur to na daną chwilę bardzo rozpowszechnione zjawisko. Wszyscy członkowie Unii Europejskiej mają alternatywę otwierać firmy czy działalności gospodarcze na terenie który należy właśnie do członków Unii europejskiej. W tym konkretnym przypadku bywają to własnie Niemcy. Jak to jednak wygląda? Odczytuj w dalszym ciągu!
Działalność gospodarcza w Niemczech, ma w posiadaniu parę rodzajów alternatyw aby rozpocząć te konkretną działalność. Są to: przedstawicielstwo, samodzielny oddział, działalność na osobisty rachunek, spółka cywilna, spółka jawna, spółka komandytowa, a także spółka (księgowość spółek Wrocław) z o.o. Rejestracja działalności, bywa bardzo ważna, nie każda osoba jednakże potrafi to zrobić. Dlatego powstały przeróżnego rodzaju przedsiębiorstwa, które specjalizują się w wdrażaniu z terenów Polski przedsiębiorców na Niemiecki rynek. I tu istnieje możliwość zadać pytanko: jak założyć firmę w Niemczech bez meldunku - ? Czy meldunek bywa konieczny? Już na te rzecz dajemy odpowiedź...


Aby zarejestrować firmę wewnątrz Niemczech meldunek jest konieczny, jednakże istnieje bardzo dużo form pomocy w tym zakresie. Jak zostało wspomniane wyżej, powstały firmy, które pomagają przy zakładaniu działalności.


Dopomagają one w szczególności w załatwianiu formalności, "nakierowaniu" naszej firmy tak, aby odpowiadała rynku niemieckiemu, czy nadzorowaniu spotkań z innymi przedstawicielami handlowymi, pomagając przy okazji w języku.


Zapamiętaj, że nie jesteś samiutki! Wejdź na rynek Niemiecki już w tej chwili z pomocą doradców, którzy nie pozwolą Ci "utonąć"!