Jak uruchomić firmę sprzątającą - praktyczne rady.

We współczesnych czasach wielu posiadaczy przedsiębiorstw albo nawet zwyczajne gospodynie domowe wyszukują wyspecjalizowanego personelu, który rzetelnie a także dokładnie oczyści dom bądź biuro.


Kiedy nie masz pomysłu na interes zastanów się nad otwarciem jednostki porządkującej, jaka w większych miastach może przynieść istotnie spore intraty.
marina - firma
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com


rozliczenie PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli nie masz do tej pory działalności a twe finanse nie pozwalają na założenie dowolnego biznesu, musisz pomyśleć o złożeniu podania w Powiatowym Urzędzie pracy o wsparcie w formie jednorazowego dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Pozwoli to pokryć koszta powiązane z zakupem sprzętu niezbędnego do działania firmy porządkującej takiego jak dla przykładu myjki ciśnieniowe (myjka ciśnieniowa - Geowell). Pamiętaj, by nie rejestrować firmy przed uzyskaniem decyzji o otrzymaniu dotacji. Jeśli twa prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie to wówczas będziesz musiał zgłosić się do PUP celem sygnowania umowy. Od tego momentu ustawowo masz dwa tygodnie na otwarcie firmy.


kupić
Autor: Calvado
Źródło: Calvado


Przed otwarciem firmy porządkującej, znajdź swoją konkurencję. Zobacz jakie usługi posiadają w ofercie, a również jak wiele firm tego rodzaju funkcjonuje w twoim mieście. W ofercie firmy sprzątającej powinny znaleźć się podstawowe usługi typu: porządkowanie domów, porządkowanie biur, porządkowanie po remontach, czyszczenie okien, czyszczenie dywanów, czyszczenie samochodowej tapicerki oraz odśnieżanie .
Ceny mogą być zależne od powierzchni objętej sprzątaniem czyli cena za metr lub możesz wybrać możliwość stawki godzinowej za pracownika. Niezbędny ci będzie profesjonalny sprzęt, np. profesjonalne odkurzacze.