• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Poradnia psychologiczna, a terapia uzależnień – a więc, co bywa bardziej złe? Choroba najczęściej dziedziczna, czy choroba na osobiste życzenie?

Przeczuwasz, że coś bywa nie tak? Iz nie panujesz nad sobą, nad swoim życiem? Że nie potrafisz zaprzestać popijać? Rodzina i przyjaciele mówią Ci, żebyś poszedł do poradni, lub na odwyk? Zrób to, jednak nie dla innych osób, wyłącznie dla samiutkiego siebie.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach choroby natury psychicznej nie bywają już tematem Tabu, w tej chwili coraz więcej się o nich mówi: telewizja, gazety, siec internetowa – wyłącznie to oraz aż to każda rzecz daje możliwość spojrzeć na choroby umysłu z różnych perspektyw, nie wyłącznie person postronnych, ale także samiutkiej osoby chorej, czy lekarza, który opiekuje się tego rodzaju wypadkami. Poradnia psychologiczna – zobaczenie jej w tej chwili już nie szokuje, gdyż od bardzo dużo latek jest wiadome, że powstały tego typu placówki. Metody w nich używane z biegiem lat również uległy przemianie i to na bardziej dobre – jeszcze parę latek temu tego rodzaju przychodnie były kojarzone z jednym: z uleczaniem elektrowstrząsami. W tej chwili bywa to zabronione, ale nadal przez tego typu świadomość, persony chorzy kojarzeni są z wariatami. Czy to wina lekarzy, czy pochodzących od ludzi uprzedzeń? zostawiamy to Waszej opinii. Zerknijmy jednakże uwagę na innego typu problem, który dotyka teraz jeszcze bardziej dużo osób, a którego – bądźmy szczerzy – nabywamy za osobistym przyzwoleniem – tu o terapii uzależnień.
Alkoholizm dotyka z każdym dniem coraz większe rzesze ludzi – młodych person, którzy dopiero teraz zaczęli żyć. Zwykle nawet jest w ten sposób, iż słyszymy o uzależnionych dzieciach. Terapia uzależnień jest więc już niezbędna, by wyjść z nałogu – polecam tę poradnię psychologiczną.

Trzeba jednak pamiętać, iż istnieje także taka rzecz jak Współuzależnienie.
Zadajmy więc sobie pytanie: Jaka rzecz z tych dwójki zagadnień bywa gorsze?