• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Co uczynić, kiedy ktoś zaginie?

Chwila, gdy dowiadujemy się, iż cokolwiek jest nie w porządku, że bliska nam osoba mogła zaginąć, jest newralgicznym. Acz wydaje się to bardzo trudne, trzeba uchować zimną krew po czym przystąpić do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze co czynimy to sprawdzamy rzeczy osobiste, co zaginiony zabrał z sobą co zaś zostawił w domu.

Jeżeli poszukujesz fascynujących danych na ten temat, to uważnie przeczytaj pełen tekst (http://www.tort-artystyczny.pl/kontakt/), który posiada warte uwagi informacje.

Badamy smartfon (jeżeli nie został wzięty przez zaginionego) ostatnie połączenia i sms-y w następnej kolejności miejsca gdzie nasz bliski mógł przebywać, dzwonimy po szpitalach a także znajomych. Zgłaszamy zaginięcie na policję, najrozsądniej zabrać z sobą ostatnie w miarę ważne zdjęcie zaginionej osoby. Nie musimy czekać doby, aby zgłosić zaginięcie, można zrobić to zaraz, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie obrać tak jak zagubienie dokumentów – Funkcjonariusz policji winien także wydać zaświadczenie potwierdzające, iż zaginięcie zostało zgłoszone, będzie Wam ono konieczne kiedy chcecie prosić o wsparcie inne organizacje wspomagające poszukiwania.

Należy pamiętać, że im szybciej zareagujemy tym większa jest szansa na prędkie odnalezienie.

Jest pomocna strona (http://www.dcn.pl/s11_standaryzacja_zapisu_danych), na której odnajdziesz ciekawe informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Zaginięcia zagraniczne także sygnalizujemy na policję w swym miejscu zamieszkania. Należy to zrobić jak najrychlej, dobrze jest także poszukać na własną rękę zrzeszeń w tym państwie w którym nasz krewny zaginął, żeby nagłośnili zniknięcie. W każdym kraju są takie organizacje, jakie pomagają zupełnie za darmo, sami wykonują plakaty, upowszechniają w mediach oraz są w stałym kontakcie z miejscową policją.

Zgłaszając zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą informację (o ile taką posiadamy) o osobie zaginionej należy wyjawić, ponieważ to wszystko jest niezwykle ważne i ma na celu prędkie odnalezienie. Znajdź w necie rejestr osób zaginionych (dowiedz się o rejestrze osób zaginionych) i umieść tam nazwisko naszego zaginionego bliskiego.