• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Gdzie pojechać na ferie

Kołobrzeg jest jedną z większych nadbałtyckich kurortów na terenie kraju. Miasto to w ostatnich latach zyskało bardzo duża popularność, stając się jednym z najbardziej modnych kurortów. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Poza tym, że cechują go walory o charakterze turystycznym, Kołobrzeg jest także cenionym znaną miejscowością uzdrowiskową. Znajduje się tam port przy ujściu rzeki Parsęty. Zatem jedną z dużej puli atrakcji Kołobrzegu są rejsy statkami wycieczkowymi, jak również podziwianie tych, które przycumowały w porcie. W Kołobrzegu znajduje się też bardzo atrakcyjny zespół parków z minionych wieków. Na terenie kurortu działają trzy morskie kąpieliska z szerokimi, piaszczystymi plażami. Jest tam także bardzo dużo zabytków wartych zobaczenia, jak na przykład latarnia morska. W mieście odbywa się również dużo wydarzeń kulturalnych jak na przykład koncerty czy wystawy.

Uzdrowisko

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Jak zostało wspomniane, Kołobrzeg jest także cenionym uzdrowiskiem. Rehabilitacja w Kołobrzegu to hasło, za którym kryje się bardzo Szeroka oferta w temakwestii sanatoriów i uzdrowisk. (Sylwester w Warszawie) Wiele osób wyjeżdża na leczenie do Kołobrzegu z uwagi na dobroczynne, przesycone jodem powietrze oraz zróżnicowaną gamę usług. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. dysponuje wieloma pawilonami, gdzie wykonywane są różnorodne usługi. Oferuje się w tym miejscu zarówno zabiegi o charakterze kosmetycznym, jak i usługi rehabilitacyjne. W zakładach leczniczych wykonywane są zabiegi, pomocne przy różnych schorzeniach, jak na przykład dolegliwości kardiologiczne oraz dolegliwości skóry.

Miejsca noclegowe

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

Kołobrzeg posiada także niezwykle szeroką ofertę jeśli chodzi o miejsca noclegowe. Jak we wszystkich miejscowościach położonych nad morzem, również i tam można otrzymać nocleg w kwaterach prywatnych, czyli w prywatnych mieszkaniach. Wiadomości na ten temat znaleźć można między innymi na stronach internetowych. (Największy w Polsce portal turystyczny) Natomiast hotele w Kołobrzegu reprezentowane są niezwykle licznie, razem z okolicami miasta obejmuje do kilkuset punktów. Hotele te posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę, obejmują między innymi oprócz noclegów także zabiegi kosmetyczne w ramach centrów SPA.