A Ty także masz firmę? Jak Ci idzie? Czy także masz podobne do wszystkich problemy? A może narzekasz na coś innego?

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Poza tym, że trzeba o wszystkim pamiętać to jesteśmy zmuszeni bez przerwy trzymać rękę na pulsie, śledzić rynek, trendy na nim występujące, zwroty akcji.

Musimy w pewien sposób kontrolować naszych pracowników, bo to od nich zależy tak naprawdę powodzenie wielu projektów. Jeśli masz dużą firmę to w sumie powinieneś pamiętać, że każdy z działów odgrywa niebagatelną rolę w każdej chwili funkcjonowania. Zaburzenia w tym obszarze mogą skończyć się kłopotami.Jesteśmy w stanie to zestawić z pięknym, lśniącym samochodem. Sprawuje się wspaniale, a co najważniejsze zachwyca innych swoich wyglądem. Samochód jednocześnie to ogromny organizm, w jakim jedna rzecz jest w stanie wpłynąć na pozostałe. I co z tego, że Twoje auto aż razi oczy swoją wspaniałością, kiedy nagle staje na środku autostrady, gdyż coś się stało, jakaś drobnostka spowodowała te kłopoty. To samo można powiedzieć o firmie, jako o wielkim organizmie, w którym nie do końca wszystko jest ustalone na zawsze. Więc, identycznie jak Twoje piękno auto może się zwyczajnie zepsuć przez jakąś drobną usterkę, podobnie jakiś dział w Twojej firmy, a raczej jedna osoba, może „zawalić” i ciężko będzie to naprostować.
kalkulator
Źródło: www.morguefile.com
Najczęściej te błędy wychodzą w działach odpowiedzialnych za program kadry i płace. Może się tam coś nie zgadzać na przykład listy płac i już jest kłopot. Istotne, więc, żeby tego typu działy miały jak najdogodniejsze warunki do pracy, były wyposażone w najbardziej zaawansowane programy, na przykład program do fakturowania online. Dlatego też prowadzenie firmy to zajęcie dla osób o silnych nerwach, dla osób zorganizowanych i umiejących budować prawdziwy zespół. Osoba, która prowadzi firmę musi mieć też cechy przywódcze, w razie potrzeby będzie mobilizować, wspierać, lecz także musi umieć powiedzieć coś szczerze, prosto w twarz. Nie może się bać, iż kogoś zrani.

Konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Ale właśnie konstruktywna, gdyż jeśli będziemy na wszystko reagować zdenerwowaniem, a nasze znerwicowanie przeniesie się na innych ludzi to nie będziemy lubiani, a ludzie będą u nas pracować jedynie dlatego, że nie mają obecnie innej możliwości. To nie buduje zdrowej atmosfery w zespole. Bądźmy dobrym, ale i sprawiedliwym szefem. Jak wymaga tego sytuacja pochwalmy, jak ktoś zawali zareagujmy, ale nigdy nie róbmy tego, żeby odreagować stres.

Więcej na https://wfirma.pl/program-do-faktur-online