• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Certyfikat Gost – w jaki sposób go otrzymać i czy jest to niełatwe zadanie

Nawet Ci, którzy nie pasjonują się ekonomią na pewno zanotowała jej pokaźny wzrost i zdaje sobie sprawę z tego, iż jest na wysokim poziomie.

strona internetowa

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Jak szybko to zaobserwować? Najprościej naturalnie oceniając ilość produktów nam dostępnych. Kiedy udajemy się do supermarketu widzimy, iż półki uginają się pod ilością ułożonego towaru, prawda? Naturalnie, że prawda – http://certificator.eu/pl.
Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl

A czy ktoś z nas kto niezbyt interesuje się gospodarką pomyślał kiedykolwiek skąd się bierze ten cały, nam dostępny, towar? Dlaczego są u nas dostępne figi czy papaje skoro są to owoce egzotyczne? Oczywistym jest, iż u nas nie zostaną wyhodowane choćby nie wiem co. Nie urosną, bo u nas zbyt zimno. No to skąd są wzięte? Naturalnie są importowane z państw o właściwym klimacie, który daje im idealne warunki do tego, aby wyrosnąć na smaczne owoce. Skoro sobie możemy sprowadzić wszystko, co chcemy to musi być jakiś haczyk. Ano i jest. Haczykiem tym są reguły, które musi spełniać dany produkt, by móc być zimportowanym do wybranego państwa, każde państwo zatem posiada własny certyfikat, który weryfikuje czy wybrany produkt jest zgodny z ustanowionymi regułam. Jednym z takich certyfikatów jest Gost R. Co to jest? Jest to certyfikat ustanowiony przez Federację Rosyjską, który jak się domyślacie, sprawdza jakość oraz zgodność artykułu z obowiązującymi regułami. Certyfikacja Gost mówi co może dostać się do Rosji, a co nie – r gosty.

Jak zdobyć taką certyfikacje gost? Wszystko zależne jest od specyfikacji artykułu na podstawie dostępnych certyfikatów, od kompletu badań oraz od liczby tychże artykułów.
Zauważamy zatem, że droga, którą przebywają produkty po które sięgamy z taką łatwością, jest trudna, bowiem muszą one przejść wiele kontroli zanim trafią na półki w supermarketach.