• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Zaśnij spokojnie, czyli w jaki sposób odnaleźć komfortowy hotel podczas dni wolnych

Wymarzone wakacje powinny kojarzyć się z niezakłóconym relaksem. Z tego powodu szczególną uwagę powinniśmy położyć na wybranie odpowiedniego hotelu, hostelu lub pensjonatu. Od tego, jaki nocleg wybierzemy, w dużym stopniu będzie zależał nasze wakacje. Na co szczególnie uważać?

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro zdecydowaliśmy się na wyjazd w określone miejsce, zatem przeanalizujmy, w jakim miejscu można się zakwaterować. Podstawowym krokiem powinno być poszukanie informacji w sieci, na stronach internetowych. Wten sposób będziemy mogli porównać ceny,a także zobaczyć oferowany standard. Hotele, pensjonaty, hostele,a także gospodarstwa agroturystyczne zamieszczają na swoich stronach www galerie zdjęć, pozwalające na skrupulatne sprawdzenie warunków. Jeżeli któryś z nich wyjątkowo przypadnie nam do gustu, skontaktujmy się w celu poznania jakości obsługi. Zwróćmy uwagę na to, aby zadzwonić na telefon. Zagwarantuje nam to pewność, iż wybrany budynek naprawdę istnieje. Często może się zdarzyć, że wybrany nocleg istnieje tylko i wyłącznie na stronie internetowej. Przeczytajmy komentarze pozostałych gości. W sieci ludzie bazują na zasadzie pozornej anonimowości, są zatem bardziej szczerzy. Jeśli o hotelu pojawiają się niepochlebne komentarze, omijajmy go z daleka! Dobrą opcją jest skorzystanie z oferty pensjonatu, w jakim przebywali już nasi znajomi. Takie noclegi to gwarancja zadowolenia, pod warunkiem oczywiście, iż oni także dobrze ocenili obiekt.

hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie cechy powinny spełniać dobre noclegi? Bardzo liczy się czystość. Nikt z nas nie chce przecież spać w brudnym łóżku i nikt nie zamierza myć się pod prysznicem, gdzie rządzi grzyb! Noclegi muszą być czyste! Istotna pozostaje też dogodna lokalizacja. Hotel, zlokalizowany w pobliżu torów kolejowych to złe rozwiązanie. Nie da się w nim spokojnie odstresować się. Sprawdźmy również kartę restauracji hotelowej albo najbliższego lokalu. To bardzo ważne, jeżeli jesteśmy wegetarianami lub posiadamy nietolerancje pokarmowe. Kolejnym punktem na liście jest sprawdzenie, czy w miejscu zakwaterowania są inne atrakcje. Dobre noclegi zostały wyposażone co najmniej w saunę, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, miejsce do grillowania, a niektóre z nich nawet w basen oraz SPA. Koszty to istotny aspekt, ale nie decydujący. Nie warto nadmiernie oszczędzać, bo nasz wypoczynek może być przykrym wspomnieniem!