Muzyka dla reklamy

Prawie 80 % wiedzy jakie do nas dobiegają to obraz, pozostałość informacji to znaczy ok 20 % wypada na inne zmysły. Aktualnie możemy przyznać, że mamy tendencje do przywiązywania coraz większej wagi do obrazu oraz dźwięków i obrazów. Zewsząd nas otaczają, zacząwszy od reklam przez programy telewizyjnie. Właśnie ta ostania - telewizja - przyzwyczaiła nas do współistnienia obrazu i dźwięku.
Już nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się osobna branża kultury, to jest muzyka do filmów. Najwięksi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dziś dla kinematografii. Muzyka do filmów - według wypowiedzi kompozytorów - jest trudnym kawałkiem chleba. Twórca nie może sobie przyzwolić na pełną dowolność gdyż ścieżka dźwiękowa nie może górować nad filmem, ma go jedynie uzupełniać, niekiedy wzmocnić jakieś odczucie. Najlepsze z tych utworów żyją następnie własnym żywotem. Bywa również tak, że jakiś utwór nie jest wykreowany jako muzyka do kina, a tymczasem kojarzony on jest jednoznacznie z filmem.
muzyka do prezentacji
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Tak było z częścią oratorium popularnego polskiego kompozytora. Mało kto z słuchaczy zdaje sobie sprawę że tenże utwór jest tylko zapożyczony do filmu. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem obrazu jest także sposobem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Pewnie jakaś cząstka spośród widzów będzie wyszukiwać tła muzycznego, dzięki czemu mogą odkryć bogactwo muzyki instrumentalnej. Coraz to większą popularnością cieszy się muzyka do gier. Ona także może być dobrym sposobem na edukację muzyczną.
Muzyka nie jest jedynie domeną rozrywki, wykorzystujemy ją często w działalności gospodarczej. Już w szkole wymaga się od słuchaczy aby przygotowywali prezentacje w sposób interesujący. Aby osiągnąć zamierzony cel najlepiej jest dopasować właściwą muzykę do prezentacji. Naturalnie takie szkolne prezentacje są domorosłe. Biznesy które zdecydowały się na taką odmianę marketingu, powierzają kompozycję fachowcom by muzyka do prezentacji została jak najlepiej zapamiętana. Autor: http://www.royaltyfreeheaven.com/
Oczywiście muzyka do prezentacji musi być należycie wyselekcjonowana, inna na przykład do prezentacji ekonomicznej natomiast całkiem odmienna gdy tematem pokazów będzie nowy energiczny samochód. Naturalnie najważniejsze znaczenie ma dla firmy marketing a toteż i muzyka do reklamy winna zostać wykreowana na najwyższym poziomie.