• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak skutecznie uczyć się angielskiego

Nauczać się języka angielskiego możemy przez wiele lat po czym w dalszym ciągu nic nie potrafić. Między uczyć a nauczyć istnieje olbrzymia różnica. Lekcję angielskiego powinniśmy podzielić na 2 części to jest na czytanie i słuchanie (input) i na pisanie i mówienie (output)

.

kursy języka angielskiego

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie, żeby potrafić znakomicie zapisywać i mówić powinniśmy wpierw potrafić czytać jak też słyszeć ze zrozumieniem. Rozważ to jak czasochłonnie dziecko słuchało nim poczęło mówić. Rzecz jasna nie musisz oczekiwać dwóch lat, aby zacząć mówić. Powinieneś jednak mieć pojęcie, iż im więcej będziesz słuchać i czytać, tym lepiej będziesz mówić i pisać. Rozważ kursy językowe.

Czytanie. Ucz się każdego dnia przynajmniej 5 nowych wyrazów. Podpowiadam stosowanie karteczek, na których angielski wyraz będzie po jednej stronie, natomiast jego wykładnia będzie po drugiej. Karteczki przechowuj w pudełku a także częstokroć analizuj. Losuj kartkę, popatrz na nią po czym zależnie od tego, na którą stronę spoglądasz podaj jego znaczenie w języku polskim bądź angielskim. Zamiast tłumaczenia po polsku można napisać tłumaczenie po angielsku. Podobne tłumaczenie musi być możliwie zwięzłe (blisko 5-7 słów). Ucząc się pięciu wyrazów dziennie uczysz się 1825 wyrazów rocznie. Musisz wiedzieć, że typowy student zna ok. 5 tysięcy wyrazów – . Po paru latach twoje słownictwo stanie się na tyle bogate, iż będziesz rozumieć prawie wszystko z każdego czytanego tekstu – zapoznaj się z kursami języka angielskiego.
Słuchaj audycji radiowych. Celem słuchania języka angielskiego jest podsłuchanie jak największej ilości wyrazów w jak najkrótszym okresie. Im więcej razy podsłuchasz jakieś słowo tym swobodniej będzie używać ci go w rutynie

.
Nie ma bardziej efektywnej metody niż słyszenie radia. Tam słownictwo jest niezwykle zróżnicowane. Kluczem będzie słuchanie radia tak często jak to tylko możliwe. Zapisz się na kursy języka angielskiego.