• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Troska o zadowalającą jakość – jak robią to firmy

Aktualnie dbałość o odpowiednio satysfakcjonującą jakość ma duże znaczenie, jako że w warunkach konkurencji rynkowej nawet korzystna cena nie jest w stanie obronić tych usług albo artykułów, których jakość pozostawia sporo do życzenia. Faktycznie cenione na rynku są certyfikaty ISO – najlepszy dowód doskonałej jakości. Przykładem może być między innymi certyfikat iso w zakresie usług medycznych, który świadczy o tym, że dana placówka potrafi zapewnić faktycznie satysfakcjonującą opiekę. Planując udanie się do określonego szpitala warto mieć tę kwestię na uwadze.

Popularnością odznacza się też certyfikat iso 9001 ( zobacz: ). Czego dotyczy? Jest to norma odnosząca się do systemu, jakiego przeznaczeniem jest odpowiednie zarządzanie jakością w określonych strukturach organizacji. Oczywiście, norma ta ma międzynarodowy charakter, tym samym planując otrzymać taki certyfikat należy spełnić sporo w istocie wyśrubowanych oczekiwań. Norma ta może zostać wykorzystana w każdej organizacji. Nie ma znaczenia jej wielkość, lub branża w jakiej funkcjonuje.

certyfikat iso

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat – kliknij – można otrzymać przykładowo, jeśli organizacja troszczy się o odpowiednie podejście do klienta i zorientowanie na jego osobę czy angażuje zatrudnianych przez siebie pracowników, ponieważ kapitał ludzki ma współcześnie istotne znaczenie. Posiadanie tego certyfikatu jest faktycznie ważną zdobyczą dla każdej organizacji.Norma iso 14001 z kolei dotyczy zarządzania środowiskowego i cieszy się faktycznie dużą popularnością w odniesieniu do turystyki i rekreacji, szczególnie wśród restauracji i obiektów wypoczynkowych. Warto zaznaczyć, że np. polskie miasto Racibórz posiada ten certyfikat (strona tutaj). Co więcej, otrzymało go jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, co zważywszy na rzeczywiście wysokie wymagania jest ogromnym wyróżnieniem. Autor:

Dbanie o odpowiednią jakość powinno przejawiać się więc także w staraniu się o cenione certyfikaty, które dla ewentualnego klienta są jej potwierdzeniem. Posiadanie podobnych certyfikatów jest bowiem w stanie zachęcić go do skorzystania z konkretnej oferty. ISO z kolei to nazwa organizacji, która posiada pozarządowy charakter, z tego powodu wszystkie normy które określa nie są wymagane prawnie, a ich przestrzeganie jest w sumie kwestią dobrej woli.