• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Czemu normy iso są tak istotne? Co dla nas oznaczają oraz dlaczego powinny być powszechne?

Każda firma oraz organizacja powinna odznaczać się najwyższym znakiem jakości. Kiedy bardziej zagłębimy się w to zagadnienie, to dostrzeżemy, iż także każda osoba powinna dawać taką gwarancję. No bo tak naprawdę większość z nas ma różne prace, ma różnego rodzaju zadania oraz powinności, jeżeli chcielibyśmy, by były one robione prawidłowo musimy mieć pewność, że dana osoba posiada właściwe kompetencje. Co jednak, jak nie najlepszy znak jakości gwarantuje, iż możemy powierzyć dane prace konkretnej jednostce, organizacji lub większej firmie. Są najróżniejsze certyfikaty jakości, natomiast jednym z ważniejszych jest na przykład iso 50001. Jest to inaczej system zarządzania energią. Ten certyfikat ma za cel jak najbardziej efektywne gospodarowanie energią w każdej możliwej formie (sprawdź więcej). Definiuje wymagania dla systemu zarządzania energią, jakie pozwalają firmie na systematyczne dążenie do stałej poprawy efektywności zużywania energii, szczególnie patrząc na uwarunkowania prawne, jak również inne, jakie konkretne przedsiębiorstwo musi spełniać.

certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

System zarządzania energią jest tym bardziej ważny w energochłonnej gałęzi przemysłu lub w przypadku konieczności sprostania wymaganiom i regulacjom dotyczącym emisji gazów cieplarnianych. Norma funkcjonuje niezależnie lub może być zintegrowana z różnymi systemami zarządzania. Kolejny ważny znak jakości to certyfikat globalgap. To odpowiedź na rosnące wymagania konsumentów. Podstawowym celem tego certyfikatu będzie zagwarantowanie bezpieczeństwa produkowanej żywności w gospodarstwie.

Zadanie tego typu jest spełniane przez gospodarowanie zrównoważone, to znaczy zgodnie z najlepszymi normami. Artykuły, które objęte są tym certyfikatem powinny gwarantować, iż zapewnią najwyższe normy jakości – czytaj o certyfikatach. Dzięki temu nie musimy się martwić, że otrzymamy artykuł, który nie ma właściwej norm jakości. To zdecydowanie ważne, kiedy chcemy, aby nasza żywność była doskonałej jakości, bez domieszek szkodliwych substancji. W każdej z branż powinny być dostępne tego typu certyfikaty, jakie zapewniają, że artykuł, z jakim mamy styczność z pewnością jest dla nas bezpieczny.