• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

W jaki sposób różnego rodzaju firmy mogą realizować rozsądną i zgodną z obowiązującymi przepisami gospodarkę odpadami.

Przy niewielkich firmach które się zajmują usługami czy produkcją bardzo ważne są kwestie związane z prawidłowym zarządzaniem odpadami. W ostatnim czasie bardzo duży nacisk kładzie się na te właśnie rzeczy, nie tylko przez wprowadzenie coraz to bardziej restrykcyjnych przepisów, lecz również z powodu zwiększającej się świadomości biznesu. A nawet jeśli ktoś przekonany nie będzie do tego, że faktycznie poprzez prawidłowe postępowanie z odpadami pomaga Ziemi, to z pewnością do właściwych zachować przekonają go możliwe konsekwencje.

ekologia-firma

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

A te są dość poważne, bowiem w przypadku dopuszczenia się wykroczeń które się będą wiązać ze szkodzeniem środowisku trzeba się liczyć z tym, że można będzie zapłacić poważne kary. Z tego też powodu właściciele firm zaczynają coraz bardziej dbać o te sprawy, zwłaszcza że możliwości obecnie jest rzeczywiście sporo. Niektórzy właściciele decydują się na takie wyjście, że wszystkie wyprodukowane odpadki są gdzieś gromadzone, a następnie odbierane przez wyspecjalizowaną firmę. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, ale trzeba posiadać jakieś miejsce na wszystko i niestety trochę płacić firmie, jaka będzie się zajmowała wywożeniem. Drugą możliwością będzie wykorzystanie różnych sprzętów do wstępnego oczyszczania wytwarzanych odpadów, przykładowo separatory koalescencyjne służą do tego, żeby oddzielać ropopochodne produkty oraz oleje od innych ścieków – klik.

Ważną kwestią w każdej firmie jest właśnie odprowadzanie ścieków, które przecież wytwarza się, i to niekiedy w dużych ilościach. Szczęśliwie jeszcze do niedawna nagminne odpływy gdzieś do pobliskich rowów już przestają mieć miejsce, bowiem będą za to grozić poważne kary. Jeśli w danym miejscu przebiega kanalizacja, to najlepszą opcją będzie podłączenie się do niej, zresztą przepisy tego wymagają.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy materiał, bez wahania zobacz dodatkowe uwagi spod linku (www.radca-filipski.pl/) prezentowanej problematyki – one również będą dla Ciebie interesujące.

Jeżeli nie ma kanalizacji – odwieź www, to pozostaną dwie możliwości, czyli szambo albo własna oczyszczalnia.

Szamba będą rozwiązaniem tańszym i łatwiejszym w budowie, lecz mają jeden zasadniczy minus wadę. Mianowicie trzeba je systematycznie opróżniać, a to będzie związane z dodatkowymi, nierzadko całkiem sporymi wydatkami. I niestety zapomnieć się o tym nie powinno, gdyż zbiorniki nie mogą się przepełnić. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków na samym początku potrzebować będą trochę większych inwestycji, jednak w późniejszym okresie użytkowania szybko się one zwracają – . Wynika to z tego, że takie oczyszczalnie prawie nie wymagają obsługi, a dobrze zaprojektowane i zrobione bez najmniejszych problemów wytrzymają kilkadziesiąt lat użytkowania.