• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Wybieramy opony motocyklowe – na co takiego zwrócić uwagę?

Dużo rzeczy decyduje o tym, czy jazda na motorze będzie bezpieczna. Ważne są nie tylko umiejętności prowadzącego motor, lecz również stan techniczny pojazdu oraz jakośćzastosowanych części i akcesoriów. Najlepiej jest dobrać odpowiednie elementy, aby móc cieszyć się pełnymi możliwościami maszyny i wysoką jakością jazdy.

motor Honda

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych części w motocyklu, która na pewno wpływa zarówno na komfort jazdy, jak i na bezpieczeństwo kierowcy, są opony – poznaj naszą firmę – motocyklowe. Odróżniamy mnóstwo ich wersji, różniących się od siebie pod względem technologii wykonania, wytrzymałości, wielkości. Jeśli potrzebne nam są opony – sprawdź niskie ceny na wypełnianie opon – wypróbuj w promocji wypełnianie opon – sklep który odwiedzimy pewnie przyprawi nas o zawrót głowy różnorodnością towaru. Podejmując decyzję o zakupie, można polegać na wiedzy i doświadczeniu sprzedającego, dobrze jest jednak posiadać wiedzę, jak interpretować oznaczenia opon .

Rzecz jasna nie musimy znać wszystkich skrótów i symboli, jednak wiedza na temat tego, jakie informacje na oponie można odczytać, na pewno może być cenna. Opony Kormoran mają jedną charakterystyczną cechę – istnieje na nich mnóstwo rozmaitych informacji dla nabywcy. Oznaczenia opon zawierają tak fundamentalne dane, jak nazwa producenta, czy data produkcji, lecz odszukamy na nich o wiele więcej przydatnych informacji, np. zalecane ciśnienie, wektor wskazujący zalecany kierunek obrotu opony, indeks nośności i inne. Poza informacjami czysto technicznymi, trzeba wiedzieć do jakiego typu motocyklu wybieramy opony.

przykładowy czerwony motor

Autor: Craig Howell
Źródło: http://www.flickr.com
Liczy się nie tylko dopasowanie odpowiedniego kształtu i wielkości, ale również zastosowanie określonego modelu. Jeśli potrzebne nam są opony sklep z pewnością podpowie w wyborze odpowiednich, warto jednak być świadomym, że opony turystyczne przeznaczone są do spokojnej jazdy po terenach o różnej nawierzchni i są to najbardziej uniwersalne opony, natomiast opony sportowe przeznaczone są do wyjątkowo szybkiej jazdy na torze wyścigowym. Tylko opony trafnie dobrane do potrzeb będą nam długo służyć, umożliwiając wykorzystanie wszelkich walorów posiadanego pojazdu. Uważajmy, aby nie nabywać opon wyjątkowo tanich, o niepewnej jakości. Opony mają zagwarantować bezpieczeństwo jazdy, niezależnie od panujących na jezdni warunków pogodowych, warto zatem wybrać opony renomowanych firm, które nas nie zawiodą.