• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Wózki magazynowe – maszyny, które gwarantują transportowanie asortymentu w większych ilościach

Praca w magazynie nie należy do łatwych, w szczególności, gdy jest on duży i zastosuje się w nim mnóstwo regałów z bogatym asortymentem. Istnieje jednakże kilka metod na to, aby ułatwić oraz usprawnić pracę na magazynie. Przede wszystkim koniecznie powinno się zadbać o to, by produkty odpowiednio uporządkować. W tym celu warto wyposażyć magazyn w regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale także łatwe jego wybieranie. Jednak w tym celu oprócz regałów konieczne będą wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o których mowa to maszyny, które zapewniają transportowanie artykułów w dużych ilościach z jednego miejsca na inne. Ponadto dzięki nim możemy sięgnąć po asortyment umieszczony na najwyższym regale. Jest to więc funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można postawić nawet wysokie regały i optymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu.

Jeżeli omawiana problematyka Cię żywo absorbuje, to bez grymaszenia kliknij tu – to bardzo użyteczna treść (https://www.bi-top.pl/stemple-do-pras-krawedziowych), która również Cię zaciekawi!

Wózki widłowe (http://www.skupwozkow.com.pl/) wybiera się adekwatnie do potrzeb – trzeba na początek przeanalizować na jaką wysokość maksymalnie poukładamy produkty, a także jaki ma być udźwig. W ten sposób skupimy się tylko na tych maszynach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest niewątpliwie bardzo duży i chodzi w tym wypadku nie tylko o wspomniane parametry, ale także o inne, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależeć będzie po pierwsze czy pojazd będzie pracował niskim kosztem, a po drugie czy będzie wystarczająco cichy. Zwłaszcza koszt paliwa jest dla firmy istotny. Do wyboru są wózki elektryczne, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje plusy i minusy, o które warto wypytać sprzedawcę, nim zdecydujemy się na ostateczny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe można kupić nowe lub używane. Można również zdecydować się wyłącznie na wynajem wózka, ale jest to mało opłacalne, jeśli nasza działalność skupia się na polityce magazynowej na co dzień. Wówczas opłaca się zainwestować w sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat. Nie jest to sprzęt wymagający, ale trzeba umieć się nim posługiwać i w tym celu na rynku oferuje się szkolenia związane z operowaniem tego typu pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym obszarze, aby praca na magazynie była bezpieczna i sprawna.