• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Legnica jako doskonałe miejsce na spędzenie weekendu. Co i dlaczego powinniśmy zobaczyć?

Po całym tygodniu pracy szukamy często swego rodzaju odskoczni, która da możliwość by podładować baterie. Czasem czujemy, iż zasiedzieliśmy się w pracy i musimy się gdzieś wyrwać. Chcielibyśmy zmienić choć na jeden dzień otoczenie i pooglądać nowe miejsca. Z reguły mamy tendencję do szukania często dość oczywistych destynacji, pełnych turystów. Po takim wyjeździe przyjeżdżamy zmęczeni oraz źli, ponieważ rzeczywistość była gorsza niż to czego oczekiwaliśmy. Dlatego warto zmienić takie podejście i wybrać mniej oczywiste miejsca, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Legnica, zabytki, stare miasto

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu miejscem na Dolnym Śląsku, gdzie jest dużo znanych z turystyki miejsc, będzie Legnica z liczbą mieszkańców bliską stu tysięcy. Miasto jest ładnie położone nad rzekami Kaczawą i Czarną Wodą. Ma ona bardzo dużo interesujących miejsc wartych zobaczenia. Na przodzie listy znajduje się z pewnością Zamek Piastowski górujący nad miastem. Jest on jednym z najbardziej wiekowych zamków będących na terenie Polski. Swój początek bierze w okresie średniowiecza i najpierw był budowlą drewniano-ziemną. Później w dwunastym wieku przebudowano go oraz w tej postaci murowanej został on pierwszym takim zamkiem na naszych ziemiach. Powinniśmy zobaczyć tą budowlę, w jakiej co chwilę możemy oglądać relikty przeszłości. Kiedy mowa o średniowiecznej zabudowie nie sposób przejść obojętnie obok katedry. Już od zewnątrz prezentuje się okazale, lecz warto wejść do środka by obejrzeć takie unikatowe rzeczy jak renesansowa ambona, chrzcielnica z trzynastego wieku czy barokowy ołtarz. Z pewnością zachwycą nas wyjątkowym pięknem.

Legnica, miasto

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Warto przejść się po mieście aby samemu odkrywać jego uroki.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj ponadto szczegóły w linku zwolnienie z pracy a zwolnienie lekarskie. Będą tam równie wartościowe dane.

Z pewnością będąc w centrum zwróci naszą uwagę uroczy, wielobarwny zespół małych kamienic z okresu renesansu. Ich nazwa – Kramy Śledziowe wzięła się od kramów handlarzy, którzy w średniowieczu sprzedawali tutaj śledzie. Warto przejść się ulicą Najświętszej Marii Panny, jaka jest jedną z najstarszych w mieście. Wzdłuż niej można podziwiać jedenaście ładnych kamienic.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowych danych na wątek podnoszony w niniejszym poście, to wejdź tu nadzory budowlane trójmiasto – z pewnością te materiały również Cię zaciekawią.

W ostatnich czasach włożono dużo wysiłku w rewitalizację tego miejsca co powoduje, iż jest ta przyjemnie właśnie na spacer. Legnica posiada prócz tego jeszcze mnóstwo innych ciekawych miejsc i zabytkowej zabudowy, jak nie zdążymy zobaczyć wszystkiego jednego dnia nic nie stoi na przeszkodzie zostać na noc, gdyż jeśli chodzi o hotele Legnica nie ma z tą kwestią problemu- ich przykłady znajdziesz tutaj: Bez wątpienia przyjemnie będzie zostać na noc w jednym z luksusowych hoteli, gdzie wygodnie się wyśpimy i zjemy rano smaczne śniadanie. Będzie to doskonała odskocznia od klasycznej rutyny.