• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Szybkie zabiegi oczyszczające skórę przed wiosną dla każdej cery. Zalecenia profesjonalnej kosmetyczki.

Kiedy nadchodzi sezon wiosenno-letni i robi się jest na tyle przyjemnie, że możemy pokazać większą powierzchnię ciała, spora ilość pań wpada w małą panikę. Ciało po zimie może być przesuszone, a twarz zmęczona niskimi temperaturami i powietrzem wysuszonym ogrzewaniem.

Trudno o jeden uniwersalny sposób na oczyszczanie (serwis www) skóry dla wszystkich typów cery, ale profesjonalna kosmetolog doradzi nam, jakie preparaty mogą być przydatne i jakie działania należy wykonać, by oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem. Dobre i efektywne maski, peelingi i toniki możemy przygotować samemu w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i gorące lato nie będzie zaskoczeniem – oferta oczyszczania skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Zabiegi oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez kosmetyczkę w salonie kosmetycznym, gwarantują poczucie świeżości i odmiany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić kilka z nich w domowym zaciszu. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało możemy masować peelingiem kawowym lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Wszystkie te peelingi możemy bez problemu zrobić w domowym zaciszu, a jako oleju podstawowego użyć oleju dostosowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu będzie dobry dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane albo otręby (otręby ryżowe dla koni) połączone z jogurtem naturalnym i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – mające witaminy A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być zaaplikowane wraz z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Ważne, by zawartość kapsułki zaaplikować jako jeden kosmetyk lub jako produkt ostatni, ponieważ jeżeli nałożymy olej z kapsułki, a później krem, cera nie wchłonie cennych składników preparatów zaaplikowanych na olejek. Po wykonaniu peelingu twarzy warto zastosować tonik, który zamknie pory skóry, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację odżywczego kosmetyku, z kolei peeling całego ciała warto spłukać chłodniejszym prysznicem, który będzie miał zbliżone działanie.

Zdarza się, że to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zdecydowanie za mało. Wówczas najlepiej iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i skonsultować stan swojej cery z kosmetologiem, a później zaplanować kilka zabiegów Palomar (śledź aktualności) zamykających naczynka lub dotleniających skórę po zimie.