• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

W jaki sposób winien zostać przeprowadzony słuszny przyjmowanie domi od dewelopera?

Wydawałoby się, że odnalezienie odpowiedniego mieszkania oraz wpłacenie pieniędzy to kres problemów, na nieszczęście to jeszcze nie wszystko. Ostatnią sprawą, jaką musisz jeszcze zrobić jest odbiór mieszkania od dewelopera.

Przede wszystkim na umów się za dnia, a nie na przykład wieczorem kiedy robi się już ciemno. Czemu? Albowiem za dnia widać wszelkie przypuszczalne nierówności, niedociągnięcia bądź inne skazy. Przy świetle dziennym bezproblemowo zobaczysz przykładowo nierówności podłoża bądź tynku.

w kuchni

Autor: Sarah Roth
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj również o tym, żeby nic nie robić w pośpiechu. W końcu jest to Twoje mieszkanie, z tej przyczyny masz prawo dokładnie je obejrzeć i nie musisz się niczego obawiać, deweloper natomiast nie ma prawa Cię pospieszać. Odbierając mieszkanie (sprawdź więcej) od dewelopera powinno poprawnie przyjrzeć się wszelkim szczegółom. W końcu to Ty płacisz za mieszkanie, dlatego powinno być one zgodne z Twoimi oczekiwaniami, oraz także z rzeczami, które zostały uwzględnione w umowie. Z jakiej racji chociażby masz płacić na przykład za nierówną, niepoprawnie wykonaną podłogę? Sporo osób decyduje się dodatkowo na zaangażowanie inspektora budowlanego, jest to koszt mniej więcej 200 – 300 złotych, jednakże masz pełne przekonanie, że fachowy inspektor budowlany bez wątpliwości ogromnie precyzyjnie oceni mieszkanie i to pod wszelkim względem. Takiej osobie możesz w pełni zaufać.

Należałoby dowiedzieć się w jaki sposób winien wyglądać taki odbiór mieszkania oraz także na jakie sprawy wypada koniecznie zwrócić uwagę w czasie tej sytuacji – .
Jeśli jednak decydujesz się na samoistne odebranie mieszkania od dewelopera to nie zapomnij o wzięciu ze sobą kilku niezbędnych, ważkich rzeczy, takich jak na przykład centymetr, poziomicę, stalowy kątownik no i oczywiście umowę razem z projektem mieszkania.

Skandynawia we wnętrzu

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

Bądź skrupulatny. Zawsze dokładnie obejrzyj ściany, podłogi, stwierdź czy mieszkanie jest ścisłe z projektem, czy użyto takich półproduktów za jakie zapłaciłeś, czy gniazdka znajdują się w tych miejscach, w jakich są oznakowane na projekcie itp.
Chcesz wiedzieć więcej ? sprawdź ceny