• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Spływy kajakowe – rozrywka dla odważnych

Kiedy na myśl o spędzeniu wakacji leżąc na plaży ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem lata na aktywny relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, na przykład przez czternaście dni, między schroniskami, zdobywając kolejne szczyty. Można przejechać cały kraj na rowerze lub autostopem. Możesz też pomyśleć o innym wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe odbywają się w Polsce zazwyczaj na Mazurach. To tam właśnie jest wiele pięknych rzek. Najczęściej pływanie kraków pływanie tamtędy wiąże się z dodatkowymi uciechami, jak na przykład transportowanie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąskie kanały czy obozowanie w środku lasu. Kajaki wymagają dobrej kondycji fizycznej. Jeśli nurt jest szybki i rzeka wzburzona, kierowanie kajakiem jest trudne, a nie wolno zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że gdzieś dopłyniemy. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie mamy ochoty włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Najlepiej na spływ wybrać się większą grupą sprawdzonych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za osobami, czy klubami organizującymi spływy, wtedy po prostu przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi sprawami jak choćby wypożyczanie kajaków. Naturalnie powinniśmy zadbać o to by wziąć ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie – wszystko doskonale chronione przed zamoczeniem. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie uratować ekwipunek. Jeżeli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz tymczasowy dom nie będzie przypominał mokrej ścierki.

Spływy kajakowe to świetny sposób na spędzanie lata.

Z pewnością zaciekawią Cię omawiane informacje, zatem przeczytaj drobiazgowo pełny raport, który posiada mnóstwo godnych zapamiętania informacji, to podobna tematyka jak w tym artykule.

Oczywiście to aktywność która wymaga siły, kondycji i bardzo dużo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, zwykle wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i wypadek gwarantowany. Przemyślmy więc dobrze, czy jesteśmy zdecydowani mocno się pomęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze mieć z tego radość. Wspaniałe krajobrazy, urokliwe zakątki i poczucie przygody rekompensują niedogodności. Kajaki to idealny sposób na lato! Zatem udaj się nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.