• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Matura dla dorosłych – co pożądane byłoby wiedzieć?

Matura dla dorosłych, a więc dla ludzi, jakie kilkanaście lat temu nie zdawały matury, staje się aktualnie coraz bardziej powszechna. Masa ludzi decyduje się na zdanie matury w późniejszym wieku, daje im to mnóstwo możliwości, na przykład mogą odszukać lepszą pracę lub zapisać się na studia wyższe.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan

Decydując się na zdanie matury, trzeba wiedzieć, że potrzebne jest przejście dobrego kursu przygotowawczego. Pożądane byłoby wiec poszukać odpowiedniej szkoły, jaka takie szkolenia prowadzi. W Polsce takich placówek jest faktycznie mnogość, w związku z tym jeżeli interesuje nas matura dla dorosłych Wrocław, Warszawa bądź Zielona Góra na pewno zaoferują nam coś intrygującego. Wybierając placówkę, warto zwrócić uwagę na kilka ważkich rzeczy, w szczególności zdawalność matur. Ważne zdołają okazać się opinie o konkretnej szkole, plan oraz przebieg zajęć, i także ceny. Niektóre szkoły są bezpłatne, korzystanie z innych jest płatne, w związku z tym wskazane jest zastanowić się nad tym, jakie koszty możemy ponieść.Aby zostać dopuszczonym do matury dla dorosłych, trzeba zgłosić się do OKE, inaczej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która zajmuje się sporządzaniem matur. Zdołamy udać się tam samodzielnie bądź przesłać deklarację maturalną za pomocą Netu (deklaracja ta znajduje się na stronie OKE). Komisja wyznaczy czas matury i sprowadzi nas do odpowiedniej placówki, w jakiej będziemy zdołali przystąpić do zdawania testu. Czytaj pełen artykuł:

Nauka na kursie przedmaturalnym winna nam wystarczyć do bezproblemowego zdania matury. Niemniej, jeżeli posiadamy z jakimś przedmiotem większy kłopot, na przykład z matematyką, jaka jest przedmiotem przymusowym na maturze, to warto zastanowić się nad zapisaniem na uzupełniający kurs. Kursów przygotowawczych jest bardzo wiele, natomiast uzupełniająca wiedza zdobyta na kursie naturalnie pomoże nam w pomyślnym zdaniu matury za pierwszym razem. Tak więc bez względu na to, czy swoją edukację zakończyłeś 5, 10 lub 15 lat temu, możesz przystąpić do matury dla dorosłych.