• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Czy powinniśmy powołać do życia własny biznes?

Nad uruchomieniem własnej działalności myśli mnóstwo osób, lecz nie wszyscy posiadają odwagę, aby marzenia te zrealizować. Powodem jest naturalnie obawa, że nasz pomysł nie będzie tak dobry jak sądzimy, a na zyski będziemy musieli czekać rzeczywiście długo. Jak przygotować się do prowadzenia własnego biznesu?

W głównej mierze dobrze

rozwiązania biznesowe

Autor: Timo Elliott
Źródło: http://www.flickr.com

jest zorientować się, z czym wiąże się prowadzenie własnego biznesu. Nie każdy wie, co to jest działalność gospodarcza, jakie wiążą się z nią obowiązki oraz wysokie comiesięczne koszty, jakich nie zdołamy wyeliminować (niezbędne informacje związane z tym tematem – co to jest działalność gospodarcza). Mowa naturalnie o składkach wpłacanych do ZUS – koszcie, który jest niezależny od osiąganych przychodów. Bez uwagi na to, czy osiągamy dochody czy dokładamy, składki płacić musimy. Na ogół decydujemy się też na korzystanie z oferty biura rachunkowego, zatem i ten koszt musimy traktować jako stały. Jeżeli jest to nasz pierwszy biznes bądź kolejny po dłuższej przerwie, możemy opłacać preferencyjną składkę ZUS, która jest znacząco niższa i obowiązuje przez okres dwóch lat.

spotkanie w biurze

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Winniśmy z tej opcji skorzystać, bo przez ten czas można wypromować swoją działalność oraz być przygotowanym na ponoszenie o wiele wyższych kosztów w przyszłości.

Jeżeli już zdecydujemy się na działanie, zorientujemy się jak założyć firmę jednoosobową (niezbędne informacje – jak założyć firmę jednoosobową). Gdzie winniśmy się wybrać z dokumentami rejestracyjnymi, jakie dodatkowe formalności załatwić. Zwizytujmy także ZUS, ażeby zweryfikować jak odbywa się zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Przeczytaj dodatkowe informacje – poradnik.wfirma.pl/-ubezpieczenie-zdrowotne-czlonka-rodziny-przedsiebiorcyksięgowej, którzy zadbają o nasze księgi. Jest to rzeczywiście ważny wybór, ponieważ za wszystkie nieprawidłowości odpowiada właściciel firmy. Winniśmy wobec tego wybrać odpowiedni podmiot, jaki może się pochwalić długoletnim stażem. Podmiotów, które mogą nas zainteresować jest naprawdę dużo, zatem nie martwmy się zanadto, iż będziemy mieli z tym trudności. Zawsze też możemy się poradzić zaprzyjaźnionych przedsiębiorców.