• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie mamy rodzaje domków i jaki warto kupić?

Każde dziecko marzy o własnym domku w ogrodzie. Wesoło w nim po prostu przebywać, bawić się, zapraszać koleżanki i kolegów. To świetne miejsce na kryjówkę, a czasem to przecież okazuje się ważne dla wielu dzieci. Domki tego typu maja sporą popularność, pozostaje jednak niepewność, jaki typ domku kupic? Jakie mamy domki dla dzieci?

odwiedź sklep

Autor: Maria Eklind
Kiedyś tego typu domek to było marzenie dla każdego dziecka. Tak samo wyglądało to z wszelkimi rzeczami służącymi do zabaw, dla chłopców pojazdy dla dzieci , dla młodych dziewcząt – lalka Barbie . Niemniej, na domek mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. Żeby taki domek samemu wykonać rodzice musieli mieć zdolności, aby domek nie stwarzał zagrożenia a przy tym był atrakcyjny. Dzisiaj łatwo można zakupić taki domek, a wybór jest ogromny. Ceny zależne są od wielkości domku, a także wykorzystanych materiałów czy konstrukcji..

Czy wiesz, gdzie jeszcze można znaleźć podobne materiały? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść opublikowanego tam artykułu.

Odpowiedni domek można już kupić za około 300 zł, jeśli jednak chcielibyśmy prawdziwie profesjonalny z różnorakimi ulepszeniami, to przygotujmy się na 2000 zł. Nie bierzmy bardzo taniego modelu, bo wtedy oszczędzamy jedynie na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Domek dla dzieci może mieć różnorodną wielkość, zależnie od liczby pociech, które zamierzają w nim przebywać. Dla maluchów, od 1 do 3 lat dobre będą domki o minimalnych rozmiarach, to znaczy 100x100x100 centymetrów. Dzieciom starszym, od 3 lat lepiej już zapewnić więcej przestrzeni, odpowiednie będą domki o rozmiarach 150x150x150 centymetrów. Jeszcze większe dzieci potrzebują domku o wymiarach 200x200x170 centymetrów. Oczywiście, wielkość domku jest rzeczą względną, ale sprawdza się jednak reguła, iż im więcej przestrzeni, tym wygodniej.

Okazałe domki posiadają co najmniej kilka metrów długości i szerokości. Wybór jednak nie jest zależna tylko od potrzeb naszych pociech, lecz także od wielkości ogrodu oraz kosztów. Domek można złączyć z istniejącymi już elementami, jak miejsce z piaskiem czy plac zabaw. Do domów można zakupić dodatkowe akcesoria, jak meble dla dziecka. Wiedzmy jednak, że najważniejsze są zawsze kwestie bezpieczeństwa. Kupowany domek powinien mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Mimo to, zawsze należy się upewnić czy konstrukcja nie posiada pęknięć, niebezpiecznie wystających części czy ostrych krawędzi.