• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Masaż jako rehabilitacja w przeróżnego rodzaju schorzeniach

Masaż to nie wyłącznie rehabilitacja w rozmaitego gatunku chorobach, to również niezła postać relaksu i odpoczynku dla całego ciała. Mechanizm postępowania masażu jest bardzo zawikłany. Masaż relaksacyjny pomaga się odprężyć, rozluźnia mięśnie, wycisza. Masaż zdrowotny ma podobne działanie, lecz przede wszystkim stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu przeróżnych chorób, w szczególności ortopedycznych.

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/
Masaże rehabilitacyjne jest możliwość wykorzystywać głównie po różnego typu wypadkach, by odzyskać sprawność ciała – zobacz pod tym linkiem. Są wspaniałym dodatkiem do zajęć czynionych podczas fizjoterapii. Są one nadzwyczaj efektywne w przypadku minimalizowania bólu kręgosłupa, stawów, mięśni, oraz migrenowych bólów głowy. Masaż leczniczy potrzebuje gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, toteż winien być wykonany przez profesjonalistę rehabilitanta. Rehabilitacja masażem to spojenie przeróżnych technik masowania, wykonana w ramach terapii po urazie, operacji i wypadku.

Masaże rehabilitacyjne stosuje się również w sytuacjach pourazowych, wadach sylwetki, także bólach mięśni kręgosłupa i bólach pleców. Winny z niego korzystać także osoby po udarze mózgu, wylewach, również w przypadku zaniku mięśni. Rehabilitant do każdego typu schorzenia dobiera stosowny zbiór ćwiczeń. Masaż rehabilitacyjny czyniony przez fizjoterapeutę, może być czyniony za pomocą sprzętów i instrumentów mechanicznych. Często używany jest masaż który łączy strategię ręczną z mechaniczną. To medyk decyduje który masaż okaże się optymalny na dane schorzenie i zaleca skierowanie na taki zabieg.

To ułatwia terapeucie dostosowanie technik masażu, tak, aby przyniosły oczekiwany rezultat. Masaże zdrowotne poprawiają układ ruchu, wspomagają tkankę łączną, oraz końcówki nerwowe na skórze. Osoby po urazach, czy też w niedowładzie części ciała, posiada szansę powrócić do zdrowia, albo odzyskać sprawność naturalnie dzięki technikom masażu leczniczego. Zazwyczaj stosuje się serię 10 zabiegów po jednym dziennie, czy też co drugi dzień. Stanowczo należy uzbroić w cierpliwość, bowiem na pierwsze wyższe rezultaty trzeba trochę poczekać.

Zobacz również – www.rehabilitacje.org