• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Ferie konno – czy warto?

Jazda konna ma tak dużo zalet, że trudno je wszystkie wymienić i policzyć. Wpływa ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Należałoby także wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie tej dziedziny.

biały koń

Źródło: morguefile.com
Prócz wpływania na sferę fizyczną człowieka, pobudzanie nieomal wszelkich mięśnie ciała, budowanie dobrej sylwetki, poprawienie wydolności serca i całościowej formy, a również obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem, jazda konna wpływa też na sferę umysłową. Jazda konna wzmacnia pewność siebie, rozwija usposobienie, rozwija zdolności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Główną wartością jeździectwa jest możność przestawania z ładnymi i wytwornymi zwierzakami, którymi są konie. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym zjawiskiem. Nie tylko entuzjaści wierzchowców decydują się na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale także i górne serie mięśni. Oprócz tego jazda konna całkowicie relaksuje i napina mięśnie, co naturalnie pozytywnie oddziałuje na każdą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi – jazda konna cennik (jazda konna cennik).

koń z właścicielką

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej pomocna jest w hipoterapii, która jest wykorzystywana w przypadku ludzi niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy wadach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, które czyni wierzchowiec w stępie rozluźniają mięśnie i równolegle wymuszają należytą postawę. W trakcie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, naprężeniu, także wzmocnieniu, co powoduje, że defekty postawy jest możliwość przystopować i przygotować mięśnie do podtrzymania zgodnego skonfigurowania. Jazda konna wpływa również świetnie na poprawę pracy układu krążenia, oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się niezwykle delikatnie i z umiarem, w związku z tym terapia nastręcza czasu, natomiast rezultaty są nieomal pewne. Cennik za naukę jazdy konnej jest niezwykle zróżnicowany. Warto jednak zapłacić, by skorzystać z nieograniczonej ilość korzyści i radości, jakie zapewnia jazda konna – więcej pod tym adresem (więcej pod tym adresem).