• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Tkaniny na sezon jesienny – najświeższe trendy.

Sklep internetowy oferuje tanie: materiały na okres jesienno-zimowy. Szczególne na ten okres poleca się: dzianiny futerkowe. Znakomitym pomysłem jest także wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna to włókno naturalne, uzyskiwane z sierści owiec, wielbłądów, kóz, królików oraz innych. Włókno wełniane posiada charakterystyczne cechy (na przykład: karbikowatość, łuskowatość, zawiera również lanolinę), dzięki którym nadaje się wspaniale do wytwarzania wysokiej klasy wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskiwana przez strzyżenie owiec, zwana też runem lub strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do produkcji wysokiej jakości tkanin, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie wełnę wytwarzano już w starożytności. Wysokiej jakości wełnę, niezwykle miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od okołu 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana jest to materiał o szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, lejąca. Jest w użytku tkaniną niezwykle ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na wełnianio-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na suknie, żakiety, tuniki ale także na płaszcze zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapki, szaliki, kamizelki, sweterki. Delikatna struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, ale tak samo ciepła. Wełna gotowana jest materiałem dobrze układającą się, prostą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (około. 20 – 30 proc. objętości), dzięki czemu wydaje się bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem cieplejsza (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej trwała na zabrudzenia i nie powoduje wielu reakcji alergicznych (np.:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Kolejną wartą polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na www.lamalama.pl.

To znakomity kompan na sezon jesienno-zimowy. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, wysokiej jakości tkanina.Poprzez swój splot sprawia, iż wykonane z niej ubrania są niezwykle oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wełna parzona nadaje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne żakiety; pledy; zimowe sukienki.

Następną ciekawą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to wysokiej wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez perfekcyjną imitację powierzchni i wyglądu, futra tego praktycznie nie można odróżnić od naturalnego. Długość runa wynosi 2 cm.