• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Przedłużający się remont – nikt nie lubi takich niespodzianek. Jak temu zapobiec i skutecznie rozwiązać pojawiające się problemy?

Przy remontach mieszkania, wiosennych porządkach albo pracach w ogrodzie, gdy ilość śmieci zaczyna nas przerastać, trzeba zorganizować kontener na odpady. Niestety, czasami jego ustawienie bywa problematyczne, czasem przeszkadza innym mieszkańcom, a czasem najzwyczajniej w świecie okazuje się być za mały. Co wtedy?

Przy wąskich drogach przy osiedlach, malutkich parkingach i małej ilości wolnej przestrzeni, ustawić kontenery na odpady (strona) może być trudno. Jeżeli są to kontenery na odpady organiczne, z ogrodu czy działki, łatwiej jest operować mniejszym kontenerem na kołach, ale bywa, że większy pojemnik – taki jak do wywózki gruzu – jest potrzebny. Wtedy dobrze jest dogadać się z firmą wypożyczającą tego typu kontenery, jakie rozmiary oferuje, ewentualnie czy w naszej okolicy nie sprawdzi się czasem specjalny rękaw zsypowy.

Kontener na gruz

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przy użyciu rękawa transportowanie gruzu z wysokich pięter jest szybsze i mamy pewność, że odpady zsypywane są prosto do kontenera, ograniczając przy tym pole roznoszenia się kurzu. Rękaw ma ten walor, iż praca idzie dość szybko, a co za tym idzie – skracamy uciążliwość wynikającą z głośnych prac, zmniejszamy ilość latającego w powietrzu kurzu i przy dobrej organizacji pracy możemy z transportowaniem resztek poradzić sobie w ciągu jednego dnia. Jeśli trzeba, po napełnieniu jednego kontenera można podstawić drugi. Nawet jeśli będą przez jakiś czas stanowiły bariery drogowe, jeżeli będą odebrane przez firmę w ten sam dzień, pomogą bardzo szybko się uwinąć z „brudną robotą”. Jeśli planujemy remont od jakiegoś czasu i potrafimy tak mniej więcej określić czas, kiedy działania ekipy remontowej będą najbardziej zintensyfikowane, uprzedźmy wcześniej sąsiadów, żeby mogli się na to nastawić.

Ta informacja będzie dla nich ważna szczególnie gdy mają małe dzieci lub gdy będziemy od nich oczekiwać przeparkowania aut, jeżeli będą stanowiły bariery drogowe i przeszkadzały w dobrym ustawieniu kontenera. Dla nich również będzie to sytuacja dobra, jeżeli zdecydujemy się na rękaw, ponieważ ani okna, ani auta nie ucierpią, gdy posłuży on do zrzucenia odpadów. Jeśli podczas prac okazało się, że pojemnik jest zbyt mały, mopojemnik (ciekawe pojemnik z otwieranym dnem)tej samej firmy wypożyczającej szybko zamówić następny i negocjować cenę.

Nikt nie przepada za długotrwałymi, kłopotliwymi i uciążliwymi remontami, lecz dobra organizacja pracy i dobre narzędzia takie, jak te, pomogą przeprowadzić wszystkie prace szybko i sprawnie.