• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Zajęcie dla ludzi o mocnych nerwach, czyli kto oraz z jakiego powodu może być komornikiem

Komornicy nie cieszą się szacunkiem ludzi. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak każdy. Z tą małą różnicą, że trzeba być bez skazy. Jakie cechy musi posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska…

komornik sądowy

Autor: National Assembly for Wales
Komornik to funkcjonariusz publiczny, który blisko pracuje z sądem. Jego podstawowym zadaniem jest egzekwowanie długów. Ale nie tylko to wchodzi w zakres jego obowiązków. Komornikiem sądowym w naszym kraju może zostać wyłącznie osoba, posiadająca polskie obywatelstwo. Ponadto musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Istotnym elementem jest cieszenie się nieskazitelną opinią. Oznacza to, że kandydat na komornika http://komornikslask.com/ nie był nigdy karany za jakiekolwiek przestępstwo i przestępstwo skarbowe. Mało tego – kandydat nie może być podejrzany o popełnienie przestępstwa, w tym przestępstwa skarbowego.

Poza tym musi być absolwentem wyższych uczelni o kierunku prawniczym na terenie naszego kraju. Ewentualnie, ukończyć studia poza Polską, lecz na uczelni, która jest uznana na terenie Polski. Bez zastrzeżeń musi być także stan zdrowia osoby, która chce być komornikiem. Konieczne jest odbycie aplikacji komorniczej oraz zdanie stosownego egzaminu. Po dopełnieniu wszelkich koniecznych formalności należy odbyć dwuletni staż w charakterze asesora komorniczego. W dodatku kandydat na stanowisko komornika sądowego musi mieć ukończone dwadzieścia sześć lat. Pamiętajmy również o tzw. umiejętnościach miękkich. Komornik (sprawdź tutaj- komornik sądowy Tarnowskie Góry) – musi być rzetelny, skrupulatny, uczciwy. Musi być także zdystansowany i posiadać umiejętność zostawiania spraw zawodowych w… pracy.

Komornik z Wrocławia, Opola, Białegostoku, Kalisza lub innych miejscowości musi mieć się na baczności. Łatwo bowiem może być odwołany. Lista przewinień jest bardzo długa. Po pierwsze komornik nie może naruszać przepisów prawa. Czasami słyszy się o tym w radiu a także w telewizji. Zanim zdecydujemy się na karierę komornika, sprawdźmy skrupulatnie rynek. Żeby mieć prawdziwy ogląd sytuacji, poszukajmy niezbędne informacje w sieci. Wystarczy, iż wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „komornik z Wrocławia”.

komornik

Autor: National Assembly for Wales
Błyskawicznie będziemy mogli przejrzeć rynek. Zapoznamy się także z potrzebnymi informacjami. Poznamy strony internetowe obecnie pracujących komorników. Przeczytamy, czym tak naprawdę się zajmują i jaki jest zakres ich obowiązków. Możemy też poczytać interesujące artykuły na temat komorników, specyfiki ich pracy a także kruczków prawnych, jakie powinniśmy znać. To ważne zanim wybierzemy drogę życiową. Wybór zawodu, szczególnie tak ciężkiego to nie jest łatwa sprawa. Nie podejmujmy pochopnie tak istotnych decyzji. W efekcie unikniemy późniejszych rozczarowań a także kłopotów. Profesja komornika to ciężki kawałek chleba.