• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak dobrze przygotować osobiście wizytówki do wydruku?

Wizytówki są niezbędne przedsiębiorcom. Służą nie tylko do wymiany kontaktów podczas spotkań służbowych, ale z dobrym skutkiem można je dołączać m.in. do sprzedawanych produktów. Jeżeli wizytówka jest dobrze zaprojektowana, spełni swoją rolę informacyjną, wzbogacając ją również o rolę marketingową. O czym należy pamiętać, przygotowując wizytówki do druku?

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra wizytówka ma przyciągać wzrok, być zapamiętywana, dostarczać niezbędnych informacji na temat osoby lub przedsiębiorstwa i nie budzić wątpliwości przy utożsamianiu z daną marką. Chcąc uzyskać wysokiej jakości, dobrze pełniące swoje role, wizytówki, można zdecydować się na jedną z dwóch opcji: zrealizować projekt samodzielnie, lub zlecić jego przygotowanie grafikowi. To drugie wyjście będzie oczywiście o wiele droższe, w dzisiejszych czasach, gdy każdy poszukuje oszczędności, gdzie tylko to możliwe, korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania. Kreator wizytówek to narzędzie, udostępniane przez coraz większą liczbę drukarni. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób stworzysz dokładnie taką wizytówkę, jaką chcesz mieć.

Wykonanie każdej wizytówki powinno się zacząć od stworzenia logo. Jeżeli jeszcze nie posiadamy znaku firmowego, z drukiem wizytówek (kliknij w link) powinniśmy się wstrzymać. Kluczowe kwestie przy projektowaniu wizytówek to ogólna estetyka – klasyczna albo kreatywna – i kolorystyka, rozmieszczenie poszczególnych części kompozycji, wybór informacji, które zostaną umieszczone na wizytówce, wybranie czcionki, wybór rozmiaru (tradycyjne formaty wizytówek to 9 na 5 cm) oraz orientacji (popularniejsza jest pozioma, jednak wizytówki drukowane w pionie z każdym rokiem są bardziej doceniane), jak również gramatury i struktury papieru. Wyborów jest sporo. Najistotniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów, tak, aby uzyskać spójną, czytelną i oryginalną kompozycję. Więcej tu: http://netprint.pl/wizytowki (http://netprint.pl/wizytowki).

Wizytownik, wizytówki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dobry kreator wizytówek umożliwi przygotowanie wielu różnych opcji i wybranie tej najlepszej. Kreatory posiadają do dyspozycji użytkowników sporo wzorów, elementów i czcionek, wśród których na pewno znajdziemy coś co spełni nasze oczekiwania. Korzystając z oprogramowania do projektowania wizytówek, nie musimy się martwić o to, czy wybieramy prawidłowy tryb kolorystyczny, rozdzielczość i pozostałe szczegóły, kluczowe z punktu widzenia drukarni.