• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Podczas gdy nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole

Do tej pory pomieszczenie naszego dziecka pełnił dwie funkcje – sypialni i miejsca do zabawy. Gdy nasze dziecko ma pójść do szkoły, w pokoju dziecka musi się w nim pojawić jeszcze na wygodne biurko, właściwe krzesło a także półki na przechowywanie podręczników, zeszytów ćwiczeń i przyborów szkolnych.

Takie meble nie mogą być przypadkowe i nieprzemyślnie ustawione. Najkorzystniejsze ustawienie biurka dla dzieci to postawienie go w pobliżu okna. Dziecko praworęczne powinno mieć dostęp do światła z lewej strony, leworęczne z prawej. Niewłaściwym pomysłem byłoby usytuowanie biurka na wprost okna. Padające z niego światło, będzie raziło w oczy. Jeżeli jednak nie ma lepszego miejsca na uczniowskie biurko, należy wtedy w oknie zawiesić zasłony lub zamontować żaluzje, które jednak nie zabiorą zbyt sporo światła. Więcej:

I najlepiej bez wzoru, aby wzory nie przenosiły się na blat biurka. Miejsce pracy dziecka ma duże znaczenie. Jest zasadniczym warunkiem skutecznej nauki. Zaleca się by było tak dopasowane do potrzeb ucznia, aby dzieciak przyjemnie się w nim czuł ale przy tym były zachowane właściwe zasady.

biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Przede wszystkim, fundamentalne jest by biurko i miejsce do siedzenia były dopasowane do wysokości dziecka. Dobrym pomysłem jest biurko z możliwością regulacji wysokości widoczne na . Dzięki tym funkcjom można dopasować biurko (sprawdź również) do wymagań dziecka i troszczyć się o jego prawidłową postawę w trakcie odrabiania zadań domowych. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest umożliwienie utrzymania przez dziecko czystości na biurku i w jego obrębie.

Dlatego konieczne jest, by biurko miało szuflady i półki, do których zmieszczą się wszystkie podręczniki, zeszyty do ćwiczeń, kredki oraz inne niezbędne uczniowi przybory szkolne. Doskonale sprawdzi się np. biurko z nadstawką z otwartymi półkami. Przy okazji projektowania nowego wystroju wnętrza dla dziecka, można przemyśleć zmianę miejsca do spania. Po męczącym dniu spędzonym w szkole i w domu, dziecko powinno mieć porządne łóżko by prawidłowo się wyspać i odbudować siły na kolejne wyzwania. Oryginalnym a równocześnie użytkowym rozwiązaniem są piętrowe łożeczka dziecinne z biurkiem. Łóżko z nadstawką to idealna ergonomiczność miejsca w pokoju dziecięcym. Można zyskać przestrzeń ale i atrakcyjną lokalizację kącika do zabawy dla dziecka.