• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Co ma do zaproponowania dzisiejszy Lublin? Czemu dobrze się tam wybrać? Co jesteśmy w stanie zwiedzić?

Jest największym ośrodkiem miejskim we wschodniej Polsce, a ze względu na interesującą zabudowę i oryginalne zabytki może się także okazać niezapomnianym celem wycieczki. Lublin, położony w odległości ledwie 100 km od granicy z Ukrainą oraz Białorusią, zachwyca swą historią oraz ciekawymi obiektami. Na jakie z nich trzeba zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

lublin

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com
Lokalizacja na terenie niesamowitej Wyżyny Lubelskiej jest jednym z tych walorów, dzięki którym Lublin został miejscem chętnie odwiedzanym przez różnych ludzi. Czym przyciąga ten unikatowy ośrodek miejski? Dla dużej liczby osób Lublin jest przede wszystkim miejscem istotnych wydarzeń historycznych. To tu doszło do ustalenia unii pomiędzy Polską i Litwą, to w Lublinie swoją siedzibę Trybunał Koronny dla Małopolski. W swych dziejach miasto było również ważnym ośrodkiem handlowym oraz miejscem, w jakim rozwijały się ruchy reformacyjne. Tu w listopadzie 1918 roku zawiązany został Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, zaś w 1944 roku miasto zostało siedzibą władz Polski Ludowej. W dzisiejszych czasach jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i akademickim, a swoją cudowną architekturą przyciąga turystów coraz chętniej odwiedzających wschodnie obszary naszego kraju. Jakie zabytki cieszą się tu największym zainteresowaniem?

W gronie najchętniej odwiedzanych miejsc znajduje się teren Starego Miasta, którego wyjątkową ozdobą jest ratusz. Pośród zabytków sakralnych wyróżnia się cudowna katedra oraz klasztor Dominikanów, który ze względu na znajdujące się tu kaplice rodowe jest ważnym miejscem dla miłośników historii. Ważnym celem turystycznych wypraw jest też zamek, którego historia sięga XIV wieku. Aktualnie w jego zabytkowych wnętrzach znajduje się muzeum, jakiego ekspozycja pozwala na zapoznanie się z przeszłością miasta w interesujący i przyjemny sposób. Na uwagę zasługuje także pałac Lubomirskich z drugiej połowy siedemnastego wieku. W tym mieście znajduje się duża liczba sklepów, w których można nabyć niezbędne sprzęty – zajrzyj na stronę.

Zakupy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla turystów którzy odwiedzają Lublin ważnym zabytkiem jest też tutejszy żydowski cmentarz, jaki zachwyca starymi macewami i przypomina o ważnej grupie dawnych mieszkańców Lublina.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość informacja, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link sklepmardrew.pl.

Lublin to także istotny współczesny ośrodek handlu oraz rozrywki. Na zakupy w Lublinie decydują się mieszkańcy całego województwa lubelskiego, gdyż to tu spotkamy największe markety z artykułami budowlanymi, sprzętu agd lub spożywcze takie jak te: Profesjonaly Saksofon. Warto przybyć do Lublina pozwiedzać, równie jednakże korzystnie jest się tu pojawić, aby zrobić konkretne zakupy.