• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Planujesz wynająć naczepę? Sprawdź dostępne typy pojazdów

Jeśli interesuje cię wynajem lub dzierżawa naczep, powinieneś poznać ich typy, aby dowiedzieć się, która z nich odzwierciedli twoje wymogi. Nim jednak wybadasz, na co możesz się zdecydować, powinieneś zdawać sobie sprawę, czym jest sama naczepa. To pojazd drogowy nie mający osi przedniej, stosowany do przewozu ładunku. Jego budowa powoduje, iż część transportowanych towarów umieszczona jest na ciągniku samochodowym. Jakie w związku z tym są rodzaje naczep?

traktor

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze, na jakie powinno się mieć na uwadze, to tzw. izotermy, które są stosowane do przewożenia produktów wymagających większej temperatury, niż tej panującej na zewnątrz. Można nimi jechać zarówno na krótko-, jak i długodystansowe trasy, w zależności od tego, w jakie miejsce musimy dotrzeć. Odmianą niniejszych naczep są chłodnie, jakie w odróżnieniu do izoterm mają zachować niską temperaturę. Przewozi się nimi np. owoce, jakie szybciej popsułyby się w wyższych temp. i nie nadawałyby się do sprzedaży. Drugim rodzajem naczep są te, jakie służą do transportu – źródło artykułu – samochodów. W tym miejscu więcej: .

Niewątpliwie często widziałeś, jak na ciężarówce jedzie kilka samochodów. Zazwyczaj są to pojazdy dwupokładowe, pozwalające przetransportować więcej samochodów. Dłużyce natomiast służą do przemieszczania cięższych maszyn bądź urządzeń, których masa nie pozwala na ich przewiezienie w inny sposób. Ich ciężar przekracza dwadzieścia cztery tony, a naczepy posiadają obniżony pokład ładunkowy, co usprawnia zadanie ich ustawienia na naczepie. Jeżeli mamy części ponadnormatywne, trzeba wybrać wynajem naczep (zalecamy tą stronę) niskopodwoziowych. Wyłącznie za ich pomocą będziemy mogli przemieścić na przykład części mostów albo poszczególne elementy maszyn. Trzeba też pamiętać o wywrotkach. Ich główne przeznaczenie to transport luźnych materiałów, m.in. żwiru lub ziemi, jak również zboża bądź złomu, jeśli wynajmiemy metalowe naczepy. Zobacz tutaj: .

przyczepa

Autor: Henning Leweke
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, iż są mocniejsze, umożliwiają przewóz cięższych materiałów, takich jak wspomniany złom, gruz czy cegły. Do transportu materiałów płynnych używa się cystern, z kolei aby dostarczyć zwierzęta, konieczne nam naczepy do żywca. Wynajem naczep to usługa oferowana przez wiele firm. Powinieneś poszukać ich ofert w sieci, a z miejsca dowiesz się, co masz do wyboru oraz jaki jest cennik wynajmu. Pamiętaj, by zawierać umowę z firmami gwarantującymi wysokiej jakości obsługę, a nie będziesz musiał zmagać się z trudnościami.