• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Oceniamy płynność finansową przyszłych partnerów biznesowych

Jeśli mamy zamiar, z kimś zawrzeć umowę często mamy pewne lęki. Funkcjonujemy w czasach, kiedy wiele firm stara się dorobić się na naiwności innych. Dlatego konieczne jest przysłowiowe dmuchanie na zimne. Jeśli chcemy z kimś robić interesy pamiętajmy, że można wszystko sprawdzić nim dojdzie do zawarcia umowy.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów, jakie posiadamy jest analiza kontrahentów. Dzięki sprawdzeniu jak obecnie trzymają się finanse (http://www.tax4business.pl/cennik/www.tax4business.pl/cenniktwww.ax4business.pl) firmy i co działo się u niej w poprzednich latach będziemy widzieli jasno, czarno na białym, czy firma uiszcza należności we właściwych terminach. Wiarygodność kapitałowa partnera to niezmiernie istotna cecha dla nas. Nikt nie chciałby nie otrzymać wynagrodzenia za swoje produkty. Dlatego jeżeli jesteśmy profesjonalistami musimy korzystać z możliwości, jakie mamy. Warto kogoś kilka razy sprawdzić niż później stracić duże pieniądze. Pamiętajmy o tym żeby robić listy wiarygodnych partnerów i tych, z którymi mieliśmy problemy. Mogą one pomagać nam i nie tylko nam w przyszłości.

Wypłacanie należności w odpowiednim terminie

Jeśli chodzi o zawarcie umów to doskonale wiemy, że trzeba zwrócić uwagę na to, co jest napisane obok gwiazdek. Ale ważne jest też to czy aby na pewno możemy mieć pewność, że firma zapłaci zobowiązanie finansowe. Niestety bywa tak, że nie jesteśmy w stanie z kontrahenta zdjąć zaległej nam kwoty. Z tego powodu w coraz większej ilości firm jest osoba, która zajmuje się kontrolą należności. Kontrola należności (sprawdź wskaźnik rotacji należności na nie jest prostą pracą. Ogarnięcie wszystkiego w wielości opłaconych i niezapłaconych faktur może trochę potrwać. Oczywiście księgowi w firmie mogą być pomocni, ale oni też mają swoje obowiązki. Dlatego dobrze kupić aplikację, która pomoże nam w łatwy sposób zapanować nad wszelkimi należnościami. Przez czytelny interfejs będziemy mogli szybko dowiedzieć się, które należności są zaległe i o które czas się upomnieć, które zostały uregulowane w odpowiednim czasie i które niebawem powinny zostać spłacone. Tego rodzaju program jest koniecznym elementem osoby, która ma właściwie zajmować się należnościami firmy.