• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Jak dobrze ubezpieczyć ciężarówki? Jest wiele kryteriów dobrego wyboru ubezpieczyciela, dowiedz się na co zwrócić uwagę

Firmy transportowe muszą zapłacić za kupno i rejestrację nabytych ciężarówek, jednak nie są to jedyne koszty. Prowadząc firmy transportowe lub inną działalność gospodarczą przy użyciu samochodów ciężarowych, kierownicy tych firm powinni liczyć z kosztami wynikającymi z częstego ich używania, a także z ubezpieczeniem tych pojazdów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli firma ma jeden czy dwa samochody ciężarowe, to koszt takiego ubezpieczenia raczej nie zrujnuje budżetu firmy, ale jeżeli jest to firma stricte transportowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie generowało znaczny wkład finansowy. Na pewno właściciele tych wozów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego cena uzależniona jest od wielu składowych: miejsca, a także od firm ubezpieczeniowych, których oferta jest mocno zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych powinni dobrze ją przeanalizować – polecana strona.

Rodzaj ochrony ubezpieczenia OC został ustawowo dobrze zdefiniowany, dlatego zakres ochrony, jaki sprzedają firmy ubezpieczeniowe, jest ten sam, lecz kwota do zapłaty zmienia się u wszystkich ubezpieczycieli. Żeby dokonać rozliczeń jak i dobrych porównań kwot jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenia OC auta ciężarowego, trzeba wciąć pod uwagę konkretne kryteria dotyczące auta, właściciela oraz miejsca, gdzie firma świadczy swoje usługi. Różnice w kosztach ubezpieczenia są spore, dlatego zagadnienie finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnorako – w zależności od czynników na które są dla nas ważne – sprawdź więcej na stronie internetowej.

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo potrzebna jest analiza dostępnych produktów. Jedni ubezpieczyciele wezmą pod uwagę historię przebiegu ubezpieczenia, inni nie – i wtedy kwota ubezpieczenia drastycznie wzrasta.

Podobny interesujący materiał jest umieszczony w tym miejscu, więc sprawdź na witrynie (https://mechanika-service.com/opony-do-maszyn-rolniczych) i zobacz, co zobaczysz tutaj. To też jest w Twoim guście.

Również to trzeba wiedzieć, iż zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy ciężarówka należy do pojedynczej osoby mającej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli mamy do czynienia ze spółką, to cena ubezpieczenia OC będzie wyższa. Ubezpieczenie AC to już zupełnie inna historia. Jest ono o wiele droższe oraz bardziej zróżnicowane. Najlepiej kupować takie ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze szczegółami tych ubezpieczeń najlepiej zapoznać się w oddziałach ubezpieczycieli.