Dlaczego warto kształcić się przez całe życie? Co dzięki temu możemy uzyskać, jak nasze życie może się poprawić?

Na naukę nigdy nie jest za późno, zdajemy się myśleć, kiedy spotykamy następne kursy dokształcające, szkolenia i pozostałe formy edukacji. To jest istotnie prawda. Nauka musi istnieć przez cale życie, ale nie taka w rodzaju szkolnej, którą przecież nie każdy właściwie wspomina, powinna być natomiast ciągle aktualna w naszych planach. Przecież nie mamy nic do stracenia, gdy poznajemy nowe zjawiska, dodatkowo, to sprawia, że potrafimy więcej, korzystniej sobie radzimy, maksymalizujemy swoje kwalifikacje. I nawet nie jest ważne czy mowa o kursach, warsztatach czy szkoleniach, każdy rodzaj dokształcania jest dobra i procentuje na przyszłość.
egzamin
Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też czy mówimy o czymś tego typu jak przykładowo kursy rysowania czy kursy maturalne w Legnicy, to na myśl przychodzą same pozytywne wyobrażenia. Tym bardziej istnieją pozytywne słowa o kimś, kto mieszka w małym ośrodku miejskim lub na wiosce i mimo problemów stara się dokształcać - oferta na www.cesukces-edu.pl. No tak, takie trudności to z pewnością dojazd do większego miasta, trudności komunikacyjne (czasem ciężko gdzie się dostać), finanse, jakie musimy stracić i czas, tak cenny, ale jednak przeznaczany na tego typu aktywność. Bardzo dobrym przykładem są uniwersytety III wieku, w których zajęcia mają osoby starsze.To rewelacyjny przykład na to, że na naukę nigdy nie jest zbyt późno, a to czy podejmiemy taką próbę zależy tylko od nas samych. Z innej strony istnieją kursy organizowane dla młodych osób, które miast cieszyć się na tą możliwość nie chcą korzystać z tej formy kształcenia. Czemu tak jest?
matura
Autor: jansun
Źródło: http://www.sxc.hu
Niekiedy wynika to z braku dopasowania edukacyjnego, braku przydatności kursów do realności rynkowej. W większości jednak przypadków przeważa inny czynnik, a mianowicie brak nawyku uczenia się. Skoro nie zdobywamy go w szkole, ponieważ nauczyciele nie są w stanie nas zachęcić do nauki, nie zdobywamy go w domu, bo nie ma atmosfery naukowej, to ciężko samemu się zaprzeć i to zmienić.


Czasem niezbędne jest jakieś wydarzenie, pewna chęć zmiany życia, często zaś pasja, jaką odkryliśmy zachęca nas, ażeby zapisać się na przykład na kurs rysowania czy zajęcia w czasie których uczymy się odnawiać meble. Możliwości jest wiele, ale najbardziej potrzeba naszego dobrego podejścia.