• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Co robić momencie gdy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie została doręczona na czas. Jak zareagować?

Nasza egzystencji wiąże się z ciągłym pośpiechem, w związku z czym od czasu do czasu nie mamy czasu na wykonanie konkretnych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy dostajemy paczkę od kuriera. Najczęściej nie zwracamy uwagi czy paczka przyszła na czas i na to czy ma pewne uszkodzenia. Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem warto od czasu do czasu dobrze obejrzeć paczkę. Może być to niezbędne, jeśli okaże się, że otrzymaliśmy uszkodzoną paczkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
W tego typu przypadku adresat ma siedem dni od przyjścia przesyłki na pokazanie, że wina za uszkodzenia znajduje się po stronie kuriera (profil), by jednak takich rzeczy zrobić musimy szczegółowo zapoznać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie. Wiadomości na ten temat reklamujący może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub przeglądając regulamin firmy. Jeżeli te drogi z jakichś powodów nie pomogą, cały czas można szukać pomocy w infolinii dla klientów. Musimy pamiętać również o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie zostanie dostarczony na czas? Należy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na wybranym terminie, w którym paczka ma być dostarczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Perfekcyjna firma kurierska (sprawdź ten artykuł) jest zobligowana by informować klientów o wyznaczonym terminie, w którym paczka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić. Jeżeli tego nie zrobi odbiorca ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie może przekraczać dwukrotności opłaty za usługę. Doskonale ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie firmy kurierskiej.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Jak widać odbiorca nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym pamiętać, ponieważ mnóstwo z nas zapomina o swoich prawach. Warto wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się zwrócić w celu znalezienie pomocy.