• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Dokładne cięcie blach

W związku z bezustannie rosnącymi wymogami klientów, które mają związek z jakością kupowanych wyrobów, zauważa się wielki skok rozwoju techniki i technologii. Sytuacja ta odnosi się do wszelakich gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w przypadku cięcia czy wycinania jest bardzo zaawansowana technologicznie. Większość nowoczesnych maszyn posiada sterowniki CNC. Toteż gdy poszukujemy partnera – producent stali kwasoodpornej, który ma zrealizować nasze zlecenie, warto skorzystać z usług profesjonalnych zakładów, oferujących swym klientom najnowsze metody w zakresie obróbki blach.

Najczęściej stosowaną metodą precyzyjnego cięcia blach i profili jest cięcie laserem. Umożliwia staranne cięcie blach które mają zastosowanie w trakcie budowania np. hal magazynowych oraz innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.html obróbki mogą być przekazane do dalszej przeróbki.

W obecnych czasach technologia cięcia laserowego nie ma sobie równej pod względem dokładności i wydajności. Analizując współczynnik ceny i jakości procesu, ciecie laserowe wypada nadzwyczaj dobrze w porównaniu do innych metod cięcia blach, przykładowo: cięcie wodą. Mimo, że jest to metoda stosunkowo nowa, cieszy się sporym zainteresowaniem z racji swej precyzji oraz wysokich prędkości cięcia.Nie zmienia to jednak faktu, że cięcie strumieniem wody to nadal metoda cięcia stali. I chociaż woda jest materiałhttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.html i zdolnością cięcia – zastosowana pod wysokim ciśnieniem potrafi przebić każdy materiał.

Cięcie wodą jest technologią „zimną”, w skrócie: nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak podczas cięcia laserem. Dlatego znajduje zastosowanie tam, gdzie przeciwwskazane jest znaczne nagrzewanie materiału, np. ze względu na możliwość rozhartowania.

Jest to jednocześnie technologia cicha oraz bezpyłowa – przyjazna dla środowiska naturalnego. Zastosowanie technologii cięcia jak widzimy jest uzależniony od bardzo wielu czynników.