Zastanawiasz się nad nietypowym pomysłem na prezent? Wybierz wyroby z drewna

Kupno podarunku to czasem wielka trudność. Chcemy zaskoczyć obdarowywaną osobę, a równocześnie nie wiemy, co może się jej spodobać. W ostatnich czasach bardzo popularnym pomysłem na prezenty są wyroby z drewna, jakie mogą przybierać rozmaite formy. Największą furorę robią wszelakiego typu drewniane dodatki dekoracyjne, które mogą stanowić rewelacyjny element aranżacji wnętrza.


Sklejka
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Dopasują się tak naprawdę do każdego wystroju i można je postawić nie tylko w salonie, lecz również w sypialni czy w przedpokoju, jeśli tylko mamy właściwe ku temu miejsce. Poszukując prezentu dobrze jest przede wszystkim zwrócić uwagę na ramki z drewna, w które solenizant włoży np. zdjęcie z przyjęcia, wyjątkowo lubiane teraz aniołki oraz podkładki pod kubki, jakie będą przydatne w każdym domu.

Jeżeli wiemy, iż nasz jubilat uwielbia gotować, możemy podarować mu gadżety kuchenne z drewna, m.in. dobrej jakości łyżki do mieszania. Są zupełnie bezpieczne dla zdrowia, gdyż nawet w najwyższych temperaturach nie emitują niebezpiecznych substancji, a dodatkowo są niedrogie. Wystarczy je pięknie zapakować i pomysł na niesztampowy upominek gotowy. Szykując się na urodziny siostry lub koleżanki, można rozejrzeć się za drewnianą szkatułką.

Można przechowywać tam swoją biżuterię. Jeżeli mamy ku temu stosowne umiejętności, warto jest zrobić coś samodzielnie. Potrzebna nam będzie sklejka (link tutaj), jaka jest doskonałym tworzywem konstrukcyjnym i właściwe narzędzia, w zależności od tego, co chcemy zrobić. Sklejka jest bardzo plastyczna i można ją w łatwy sposób ją profilować, więc naszym jednym ograniczeniem jest wyobraźnia. Prezent od serca, wykonany własnymi rękami, z pewnością zrobi duże wrażenie.


Lakierobejca Extra
Autor: PPG Deco Polska Sp.z o.o.
Źródło: PPG Deco Polska Sp.z o.o.
Jak spostrzegłeś konceptów na drewniane prezenty jest naprawdę wiele, wystarczy iść do sklepu i wyszukać coś, co zwróci naszą uwagę. Nie zapominajmy, by wpasować się w upodobania solenizanta, gdyż prezent ma cieszyć, a nie zawieść. Jednak wyroby z drewna (newsy) zawsze cieszą, więc nie musimy się martwić, iż się nie spodobają i szybko przejdą w ręce kogoś innego. Zatroszczmy się o ładne opakowanie oraz dołączmy do prezentu kartkę z życzeniami, a będziemy w pełni gotowi na uroczystość.