• ul. Kłosowa, 63-410 Ostrów Wielkopolski

Które części do samochodu możemy kupić nowe, a które używane?

Niekiedy ceny nowych części zamiennych potrafią być naprawdę wysokie. Nie dziwi zatem, iż redukujemy koszty. Jednak czy zawsze możemy sobie na pozwolić na „cięcie kosztów”? Kiedy należy kupić element nowy, a kiedy sięgnąć po część używaną?

części samochodowe

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku napraw części blacharskich z całą pewnością polecamy wykorzystać elementy używane. Wymiana maski czy błotnika na element z drugiej ręki, bez oznak zniszczenia jest lepszym rozwiązaniem niż np. montaż taniego zamiennika. Ich wykorzystanie nie wiąże się raczej z żadnym ryzykiem, dodatkowo łatwo nam wizualnie oszacować stan takich elementów. Wybór nieużywanych części do samochodu jest natomiast wskazany, gdy chodzi o części elektroniczne, odpowiadające za nasze bezpieczeństwo. Liczniki, pompy, czujniki systemu ABS czy ESP powinny być fabrycznie nowe.

Wówczas mamy gwarancję co do tego, że część działa bez zarzutu. Sklepy, które profesjonalnie zajmują się sprowadzaniem części samochodowych znajdziemy w internecie. Często są to oferty nowych, oryginalnych części wystawianych przez autoryzowane serwisy, jednak w niższych cenach niż w naszych miejscowościach. Firmy gwarantują nam najwyższej jakości usługi. Sprawdź: link (link).

Dodatkowo możemy sprawdzić czy e-sklep istnieje w rzeczywistości. Żadna profesjonalna firma nie pozwoli sobie na niepochlebne komentarze na forach internetowych – zadowolenie klienta to dla sprawa pierwszorzędna. Ryzyko, że padniemy ofiarą oszustów nie istnieje.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.smartvest.pl/) do poczytania. Znajdziesz tu wiele cennych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Korzystanie ze sprawdzonych sklepów internetowych daje nam gwarancję, że nowe części są sprawne oraz ich pochodzenie jest zgodne z prawem.

Sklep z elektroniką

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko możemy się spotkać z ofertami w sieci, w których osoby prywatne posiadają w sprzedaży części elektroniczne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kupowanie z niepewnych źródeł może okazać się szaleńczym przedsięwzięciem. Ponieważ nie wiemy czy, nabyte przez nas części nie posiadają wad oraz nie pochodzą z kradzieży. Jeśli jednakwiemy, że części pochodzą z legalnego źródła, musimy szczególnie wnikliwie skontrolować ich stan, model i numer katalogowy.